Tinktury z bylin podpoří vaše zdraví – jaké zvolit pro nastartování imunity během jara?

Bylinky

Zimní období a předjaří je tím správným obdobím na nastartování celkové imunity. Čerstvého ovoce a zeleniny máme sice všude dost, ale uměle dozrávané plody, které se na pultech našich obchodů objevují, zrovna vitamínovou bombu nepředstavují. A navíc – jen dobrá výživa někdy nestačí.

Moudrost našich babiček v moderním kabátě

Tinktury z bylin (odborně alopatické koncentrované výluhy) jsou známé už od pradávna. Účinné látky jsou v tinktuře vysoce koncentrované a ustálené pouze pomocí kvalitního alkoholu. Nedostanou se sem žádné další konzervační látky, barvidla nebo plnidla, která jsou v komerčních lécích tak často odpovědná za celou řadu nepříjemných vedlejších účinků. Zejména u dětí bývá reakce na jejich přítomnost často velmi bouřlivá.

Tinktury z bylin působí na lidský organismus velmi podobně jako léky, právě kvůli přírodnímu původu všech použitých složek. Jejich koncentraci i složení navrhla sama příroda, proto na ně organismus reaguje velmi dobře. A jejich použití se neomezuje pouze na bylinky, dokáží využít i další poklady z přírody.

Bylinkový čaj

Foto: Pixabay

Zázračné houby aneb mykoterapie

Skvěle třeba uchovají a zesílí léčivé účinky z hub, které si jindy kvůli těžké stravitelnosti této potraviny jen těžko dopřáváme. Mykoterapie alias léčení houbami je v lidské historii známá už více než 3 000 let. Vzpomeňte například na čínské houbičky shiitake nebo hlívu ústřičnou. Houby patří mezi nejstarší a zároveň nejdokonalejší organismy planety. Obsahují zcela unikátní léčivé látky, které mohou příznivě ovlivnit celou řadu onemocnění od obyčejného nachlazení až po těžké poruchy imunity nebo onkologická onemocnění.

V hledáčku odborníků jsou především kvůli vysokému obsahu polysacharidů (tzv. glukanů) s antivirálními, antibakteriálními, protinádorovými a imunostimulačními účinky. Vyzkoušejte i vy přírodní houbovou lékárničku a podpořte své zdraví a imunitu tinkturami z hub, inspirovaných českou, ale i orientální medicínou. Jedno balení bývá zpravidla navrženo tak, aby vám vystačilo na tři týdny a i když tinktury obsahují alkohol, mohou je užívat i děti od šesti let.

Přestaňte se obávat sychravého počasí a raději vytáhněte do boje. A zákeřné viry rýmy nebo chřipky přenechte těm, kteří stále přijímají své zdraví jako samozřejmost.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.cpzp.cz/clanek/1349-0-Nachlazeni-viroza-nebo-chripka.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)