Střešní zahrady: Důvodů pro jejich realizaci se najde spousta

Zelená střecha

Zdroj náhledového obrázku: arboservis.eu 

Šli jste okolo nějakého objektu a zjistili, že má zelenou střechu? Na mysli samozřejmě nemáme zeleně natřený povrch, ale střešní zahradu. Možná se vám to zdá jako zbytečnost, když okrasnou zeleň a květiny můžete mít kdekoli jinde, opak je ale pravdou. Střešní zahrady jsou vkusné, elegantní a ekologické. To ovšem nejsou jediné důvody, proč si nechat něco takového realizovat i doma. Právě proto se v následujících řádcích zaměříme na hlavní plusy střešních zahrad. Podíváme se i na to, kam se hodí, a v neposlední řadě doporučíme konkrétní společnost, která se realizací střešních zahrad dlouhodobě zabývá.

Jaké jsou hlavní přednosti střešní zahrady?

Díky střešní zahradě získáte zelenou plochu. Těch je všeobecně stále méně. Můžete tak klidně mít další zahradu i bez toho, abyste museli kupovat pozemek. Právě na střešní zahradě není problém relaxovat a užívat si pohodlí obklopení zelení. Realizací zelené střechy také prospějete životnímu prostředí. Zapomenout nelze ani na izolační vlastnosti samotné střechy. Ty se díky novému zelenému povrchu jednoznačně zlepší.

Zelená střechaZdroj obrázku: arboservis.eu 

Zahrada se hodí na jakoukoli střechu

Máte plochou, sedlovou, nebo jakoukoli jinou střechu? Je to fakticky jedno, zeleň je možné osázet jak na rovných, tak i na šikmých střechách. Bez problémů je lze řešit i v případě vysokých administrativních budov. Tady vypadají zelené střechy náramně a slouží jako optimální prostory pro coffee breaky. Střecha se standardně zatravňuje nebo se na ni sázejí nejrůznější sukulenty. Rádi byste střechu s užitkovou zahradou? Proč ne? Takové bylinky a zelenina sklizená přímo z vlastní střechy stojí určitě za to.

Zelená střechaZdroj obrázku: arboservis.eu 

Střešní zahrada od A po Z

Máte strach, že byste nedokázali střešní zahradu osázet sami? Vůbec nemusíte, obraťte se na specialisty. Naším tipem je společnost Arboservis. Ta se zabývá zakládáním střešních zahrad na administrativních objektech i rodinných domech. Nabízí ale také zahradnické práce, úpravy zahrad, návrh zahrad nebo projekt zahrady. Více se dozvíte na www.arboservis.eu.

Zelená střechaZdroj obrázku: arboservis.eu 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.