LED osvětlení exteriéru

Solární zahradní světla – i vy můžete ušetřit a podpořit čistou energii!

Milujete zahradní akce, které v létě plánujete na každý druhý víkend? Máte pergolu či altán a nevíte, jakým vhodným způsobem byste ho mohli osvětlit? V tom případě vsaďte na solární světla na zahradu, která vám vaši oázu klidu prozáří bez zbytečných nákladů na energii.

Díky nim si totiž vykouzlíte na své zahradě opravdu příjemnou atmosféru, která bude nejen bezpečná, ale také levná. K rozmístění světel nepotřebujete žádné zvláštní technické znalosti ani zvýšené zálohy na elektřinu. Tato solární osvětlení totiž vyrábějí elektřinu zdarma, kterou tak můžete šetřit a zároveň být ohleduplní k životnímu prostředí.

Svítidla

Ekologické a moderní osvětlení

Moderní solární LED světlo je trendy řešením, které každého potěší. Může mít totiž hned celou řadu podob a ať již bude vypadat jakkoliv, nikdy nebude nikomu překážet, jelikož jeho funkčnost nezávisí na hromadě kabelů pod elektrickým proudem. Tento fakt tak tedy oceníte i tehdy, máte-li doma malé zvídavé děti, které by mohli na vaší zahradě kolem světel lumpačit a na základě toho by mohlo dojít k nepříjemným úrazům. Tato venkovní světla jsou navíc často vyrobena z nerezové oceli, díky čemuž je jejich životnost úctyhodná. Rovněž také vypadají velmi vkusně, a pokud jich několik za sebou instalujete na cestu, která vede na vaši zahradu, neuvěříte, jaká scenérie se před vámi objeví. Tato působivá světla jsou tak nejen moderní a vkusná, nýbrž i ekologická. Vaše nové solární osvětlení pergoly či terasy si tak doslova zamilujete.

LED osvětlení exteriéru
Bezpečně osvětlená zahrada není snem, nýbrž realitou

Kdo by si před několika lety ťukal na čelo při pomyšlení, že si bude moci nasvítit svou zahradu, terasu či kvetoucí jabloň osvětlením, které ke své funkci nepotřebuje přívod elektrické energie, může se nyní divit a nechápavě pozorovat, jaký pokrok mají tato moderní světla za sebou. Bez jakýchkoliv kabelů a dalších nákladů na elektřinu si totiž na své zahradě můžete vytvořit místo, které vás bude dojímat nejen při večerním posezení se sklenkou vína pod rozkvetlou třešní, nýbrž i tehdy, když na svou zahradu pozvete své přátele a známé, se kterými budete slavit kupříkladu vaše narozeniny.

Solární osvětlení s čidlem

Pokud máte na své zahradě cestičku, která vede k východu ze zahrady, je jistě vhodné, aby tato cestička byla i dostatečně dobře osvětlena. K tomu všemu vám velmi rádo dopomůže venkovní solární osvětlení s čidlem, které se zapne jen tehdy, bude li po chodníku někdo procházet. V opačném případě zůstane zhasnuté. Kromě jiných výhod mají tato světla často i vestavěný světelný senzor, který reaguje na přítmí a v okamžiku, kdy již není venku tak dobrá viditelnost, rozsvítí se. Rychlé, snadné a nezávislé na síti, tak přesně takové je moderní solární osvětlení.

Integrujte světla na místa, na která jste zvyklí

Měli jste osvětlený chodník na zahradě? Tak vsaďte na jednoduché solární osvětlení chodníku. Padalo světlo z vaší venkovní lampy na váš milovaný keř, který opatrujete jako oko v hlavě? V tom případě svou stávající lampu či jiný světelný zdroj vyměňte za ekologičtější řešení v podobě solární lampy a keř nasviťte. Je to naprosto jednoduché. Světla totiž můžete integrovat přesně na místa, na která jste zvyklí. Jednoduše své nové světlo rozbalíte, prohlédnete si ho a umístíte ho přesně tam, kde by se vám nejvíce líbilo. Žádná instalace, žádné kabely a žádná složitá práce. Kromě jiného tímto solárním světlem osvětlíte i prostory, které jsou hůře přístupné a na které je třeba rovněž myslet.

LED osvětlení exteriéru

Solární světla mají mnoho různých podob

Moderní solární světla mají mnoho různých podob. Pokrok v solárním osvětlení je v tomto případě více než znát. Dříve se tato světla vyráběla spíše jako takové dekorace do domu a také na zahradu, dnes jsou ovšem tato světla velmi praktickými pomocníky, kteří kromě úžasného vzhledu disponují také optimální funkčností. Solární světlo tak můžete umístit například na schody u terasy, pod pergolu, na stůl či dokonce zavěsit například na vzrostlou třešeň či smrček na zahradě. Vaší fantazii se v tomto ohledu meze rozhodně nekladou.

Text+foto: LEDsviti.cz

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *