Skořice: lék na zapáchající dřez a možný odpuzovač mravenců

skořice

Skořice je koření, které svou vůní navozuje atmosféru Vánoc. To ale neznamená, že se nedá použít také na jaře či v létě. Spousta lidí ji používá i jinak, než jenom v kuchyni. Sypaná i celá skořice krásně voní, ta celá navíc také dobře vypadá. Všechny její prospěšné vlastnosti můžete využít několika různými aplikacemi, které vám níže navrhneme.

Skořice do dřezu

Pokud jste vyčistili dřez a stále cítíte, že zapáchá, možná za to mohou bakterie. V případě, že dřez není ucpaný, můžete využít skořici. Nasypte do odtoku 4 lžičky skořice a nechte půl hodiny působit. Skořice má antibakteriální účinky, takže se může postarat o bakterie, které jsou ve dřezu (a které jsou zdrojem zápachu). Po uplynutí této doby nalijte do dřezu celou konvici horké vody.

Skořice 2
Foto: Pixabay

Vůně do vašeho domova

Potřebujete-li rychle provonět svůj dům, můžete využít skořici. Do misky dejte pár plátků čerstvého pomeranče, pár tyčinek skořice a hrst brusinek. Toto vše zalijte horkou vodou a nechte stát. Vůně se bude šířit po celém vašem domě. Pokud je ve vašem domě nepříjemný zápach například po vaření ryb nebo jater, můžete se ho zbavit tak, že na pekáč nasypete trochu skořice. Troubu předehřejte na 120 °C a vložte do ní pekáč se skořicí. Pečte asi hodinu. Vůně skořice provoní váš byt.

Med a skořice chutná i pomáhá

Spojení medu a skořice může být základem dobrého jídla, ale funguje také na štípnutí od komára. Jednoduše touto směsí potřete postižené místo a nechte chvíli působit. Skořice a medu by mělo být stejné množství. Díky ní se zbavíte pocitu svědění.

Skořice na mravence

Některé zdroje uvádí, že skořice působí jako repelent. Její vůně by měla mravence odpuzovat. Pravdou je, že mravenci se skořici vyhnou, když mohou. Pokud ji nasypete do jejich cestičky, jednoduše ji obejdou. Avšak skořice mravence nezabíjí a ani je nedokáže spolehlivě dostat z vašeho domu. Pokud se tedy chcete zbavit mravenců, sáhněte po jiných metodách, jako je například jedlá soda. Funguje též koncentrovanější forma skořice: esenciální olej z ní, kterým můžete potřít vstupní místa, kudy k vám mravenci chodí.

Zdroje info:

https://kobieta.interia.pl/porady/news-wsyp-przyprawe-do-odplywu-kuchnia-wypelni-sie-przepieknym-za,nId,7327039

https://www.cookist.com/7-ways-to-use-cinnamon-that-you-probably-didnt-know-of/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!