Rýč Gardena na okraje trávníku

Kvalitní rýč patří k základní výbavě každého zahradníka. Obejít se bez něj je velmi složité. Klasiku představuje velký rovný rýč s placatou pracovní plochou nebo rýč zostřený do špice. Pokud ale s těmito nástroji potřebujete rýt okraje trávníku, často jste ztraceni, protože poryjete mnohem větší prostory a okraje trávníku budou vypadat různě, ale rozhodně ne hezky. Podívejme se tedy na rýč Gardena určený právě na okraje travnatých ploch.

Okraje trávníku musí vypadat

Mnozí z nás si určitě říkají, že okraj trávníku nemusí být nijak výrazně pohledově skvostný. Opak je ale pravdou a není od věci se na tuto součást trávníku soustředit. Odměnou vám pak bude travnatá plocha, která nebude nijak zasahovat do okolí, tedy do chodníku nebo do pohrabových desek plotu. Trávník v těchto případech musíte fakticky vždy stříhat za pomocí nůžek, nebo vysekávat strunovou sekačkou. Tato činnost je pracná a zbytečná.

Rytí, zarovnávání, srovnávání okrajů

Tento rýč je v podstatě multifunkčním nástrojem, který dokáže vyřešit hned několik činností. V prvním případě se jedná o klasické rytí. Potřebujete-li porýt jakoukoli část vaší zahrady, nebudete mít s tímto rýčem žádný problém. Jestliže potřebujete pouze precizně zarovnávat okraje záhonků nebo jiných částí, dokážete to dle vlastních představ. S jinými rýči byste byli značně nepřesní. V neposlední řadě nemůžeme zapomenout ani na srovnávání okrajů, které je neméně důležité. Bez potíží si srovnáte cokoli, co potřebujete.

Další charakteristiky rýče

Zmiňovaný rýč je možné zakoupit v modrém provedení. Typické jsou i jeho okraje, které jsou maximálně naostřené a tvrzené. Doporučená délka násady je u tohoto nástroje 130 centimetrů. Hmotnost činí 0,6 kg, výška 30,60 cm a šířka 22,90 cm. Rozměry jsou maximálně kompaktní, abyste si s nástrojem perfektně rozuměli.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.