Rostliny mohou pomoci zvýšit produktivitu práce

Počítač

Je tolik rušivých elementů, které mohou způsobit to, že se na práci nesoustředíte tak, jak byste mohli. To znamená, že nevyužíváte 100 % svého potenciálu. Díky tomuto může docházet k tomu, že vám práce trvá déle, než by měla, a ovlivněna může být i kvalita zpracování. Naštěstí existují techniky, s jejichž pomocí můžete lépe dosáhnout svého maximálního výkonu a navýšit tak svou produktivitu práce. Některé z nich jsou velmi jednoduché.

Rostlina na pracovním stole

Vědci zjistili, že přírodní prvky v okolí našeho pracovního prostoru mohou navýšit naše soustředění a schopnost vrátit se po vyrušení do práce. Pomoci mohou živé rostliny, které si umístíte na pracovní stůl, ale také jejich fotografie. Zaměřte se na ty, kde je pouze příroda a nic jiného. Živé rostliny je vhodné volit menších rozměrů a pomalu rostoucí. Měly by být taktéž nenáročné na údržbu, protože uhnívající listy mohou naopak rozptylovat.

Práce a rostliny

Foto: Pixabay

Hudba ovlivňuje produktivitu

Pokud budete u práce poslouchat správný druh hudby, můžete tím ještě více podpořit svou produktivitu. Ideální je pozitivní a radostná hudba, která pomáhá udržovat dobrou náladu. Zaměstnanci, kteří ji poslouchají, jsou dobře naladění a jsou ochotnější spolupracovat.

Seznam úkolů

Mohlo by se zdát, že příliš mnoho úkolů povede k nadměrnému vystresování. Na druhou stranu ale osoby, které mají spoustu práce, mají lepší produktivitu práce. Pracují rychleji a efektivněji. Proto je dobré napsat si na každý den seznam úkolů. Při pohledu na něj budete mít pocit, že je třeba pracovat rychle a dobře.

Dostatek světla

Čím více soustředění váš pracovní úkol vyžaduje, tím většího světla je zapotřebí. V některých případech nepomohou ale ani zářivky na stropě, které se v kancelářích používají. Za tímto účelem je dobré pořídit si stolní lampičkustolní lampičku. Vědci prokázali, že osvětlení na stole pomáhá zvýšit koncentraci o 5 %. Za účelem šetření můžete dokonce zhasnout stropní světlo a nechat svítit pouze to na stole.

Zdroje info: https://porady.interia.pl/praca/news-5-sposobow-aby-byc-bardziej-produktywnym-w-pracy,nId,4910104

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!