Stiga

Recenze sekačky Stiga Multiclip 50S

Kvalitní sekačka s pojezdem patří mezi základní vybavení každého zahradníka a sadaře. Momentálně je natrhu spousta různých modelů a vybírat si mezi nimi není jednoduché. Nejčastěji lidé sahají po kompromisu mezi cenou a kvalitou modelu. Pokud chcete vysokou kvalitu s nadstandardní cenou, pak si můžete koupit sekačku značky Honda. Jestliže chcete ušetřit, pak jsou k dispozici například sekačky Alko anebo Hecht. Zajímavou volbou je švédská značka Stiga. Právě na její model Multiclip 50S se budeme soustředit v následující menší recenzi.

Kvalitní motor na prvním místě

Hned na počátku je třeba upozornit, že sekačka Stiga Multiclip 50S disponuje skutečně kvalitním motorovým osazením. Motor Briggs & Stratton s výkonem 4 kW utáhne bez větších potíží jednak sekání a jednak také pojezd. S otáčkami 2900 za minutu to není až tak neřešitelný problém. Hladina hluku pohybující se okolo 95 decibelů není nijak drastická a rozhodně nebudete potřebovat žádnou speciální ochranu sluchu.

Nastavíte si sečení dle potřeby

Možnost nastavení výšky pokosu je u této sekačky samozřejmostí. Máte možnost volby třech páček. Celková výška se tak pohybuje v rozmezí od 31 do 75 centimetrů. Počet výšek sečení je přitom celkem 5. Hmotnost sekačky činí pouze 32 kilogramů, takže se nejedná o žádného velkého cvalíka, kterého by neutáhla ani slabší osoba. Ergonomická rukojeť zajistí pohodový pohyb i v hůře dostupných místech. Budete tak mít jistotu pohodového sečení. Podvozek je vyroben z ocelí, což zajistí i dostatečnou odolnost vůči kamenům a tvrdým materiálům.

Hlavní přednosti modelu Stiga Multiclip 50S

–          vysoce kvalitní provedení

–          kuličková ložiska kol

–          možnost volby výšky pokosu

–          kvalitní a rychlý pojezd

–          nízká cena tohoto modelu

–          možnost mulčování

–          prodloužená záruka v době trvání 5 let

–          kvalitní motor

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *