Realizace zahradního chodníku

Zahradní chodník

Krásná zahrada se neobejde jak bez elegantního trávníku, tak i bez pochozích ploch. Právě ty jsou tvořeny nejrůznějšími dlaždicemi. Dát za takovýto chodník můžete klidně i několik desítek tisíc korun. Skutečnost je bohužel taková, že většina domácností nedisponuje takovýmito vysokými finančními prostředky. Krásný zahradní chodník ale můžete mít i za několik málo korun. Nevěříte? V následujících řádcích vás o tom přesvědčíme. Dáme vám takový malý návod na výrobu vlastního levného zahradního chodníčku. Podívat se na něj budete moci i na videu, jež je součástí tohoto článku.

Bohatě postačí několik zbylých dlaždic

Co budete k realizaci takovéhoto zahradního chodníku potřebovat? Nic moc. Bohatě postačí několik klasických zámkových dlaždic. My jsme použili klasickou ekonomickou variantu Holland od společnosti Presbeton. Dále jsme potřebovali klasickou netkanou textilii, které se standardně dává například okolo jahod, aby nedocházelo k prorůstání plevele. Přímo v chodníku tráva a jiné rostliny být nemusejí. Zapomenout nelze ani na drobné kamenivo, které slouží jako optimální podklad pod chodník.

Postup je triviální

Samotná realizace takovéhoto zahradního chodníku není nijak složitá. Zpočátku je zapotřebí celou plochu kompletně vyměřit. Optimální je natažení provázků, které vám budou sloužit jako optimální mustr. Když máte vše vyměřeno, není problém už poté vykopat rýčem čtverce, do kterých se poté usazují dlaždice. Po vyhloubení čtvercového otvoru se již vysype jemná drť, na kterou poté dáte vystřižený čtverec netkané textilie. Poté už můžete nanést čtyři dlaždice. Poklepete je paličkou do roviny a mát hotovo.

Minimální cena a rychlá realizace

Za tento typ chodníku zaplatíte úplné minimum. My jsme jej vyráběli z dlaždic, jež nám zbyly ze stavby. Podívejte se na naše video, v němž uvidíte postup mnohem podrobněji.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.