Psí chlupy nevyhazujte. V zahradě totiž mohou mít mnohá využití

Pes

Každý majitel chlupatých domácích mazlíčků řeší problém, co s jejich srstí. Po zimě totiž přichází období línání. Psí chlupy tak můžete najít na čemkoli v domácnosti. Pravidelným vyčesáváním si můžete pomoci, abyste je udrželi alespoň trochu pod kontrolou. Co s vyčesanými chlupy? Nemusíte je rovnou vyhazovat. Mají totiž další použití!

Přirozený predátor

Pro některá divoká zvířata jsou naši domácí mazlíčci přirození predátoři. Tak například veverky nebo zajíci se jich bojí. Není divu, psi je rádi hodí, a když je chytnou, nemusí to s nimi dobře dopadnout. Pěstujete-li listovou zeleninu, můžete pár psích chlupů nasypat v jejím okolí. Pach psa může králíka varovat, že na pozemku se nachází pes. To by mělo stačit k tomu, aby ho to odradilo. Veverky si zase rády pochutnávají na cibulích, oříšcích a semenech. Chlupy v okolí těchto rostlin mohou působit stejným způsobem, jako na králíky. Potýkáte-li se s jeleny, psí chlupy mohou platit i na ně.

Kolie

Foto: Pixabay

Psí chlupy odradí i slimáky

V tomto případě platí, že čím delší chlupy vašeho mazlíčka jsou, tím lépe. Slimáci nejsou odrazeni pachem přirozeného nepřítele. Psí srst ale funguje jako past, do které vlezou a zamotají se. Nemusí se tudíž dostat k rostlině. Tato metoda ale vyžaduje, abyste slimáky pravidelně ručně odstraňovali. Srst je totiž nezahubí, pouze zastaví.

Psí chlupy patří do kompostu

V předchozích případech použití je jeden problém: i sebemenší vítr může chlupy odnést. Proto se tato metoda použití hodí asi nejvíce. Málo se to ví, ale psí chlupy i lidské vlasy můžete dávat do kompostéru. V tomto případě je porušeno pravidlo, že do kompostu patří pouze všechno, co je rostlinného původu (koneckonců vaječné skořápky sem také dáváme). Psí chlupy obsahují živiny, které mohou obohatit vaši půdu. Na některé živiny jsou dokonce bohatší, než hnůj. A navíc lépe voní!

Zdroje info:

https://thehomespunhydrangea.com/5-creative-ways-to-use-dog-hair-in-the-garden/

https://prima-receptar.cz/jak-odstranit-chlupy-domacich-mazlicku-uplne-ze-vseho/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!