Přikrmování květin droždím jako zajímavý nápad

Existuje několik domácích tipů, jak si můžete připravit své vlastní domácí hnojivo. Některé jsou složitější, jiné jednoduché, některé fungují, jiné méně. Nápad použít jako hnojivo na květiny patří mezi ty jednoduché. Ale fungují? Ti, kteří to vyzkoušeli, tvrdí, že jejich květy dosáhly větší velikosti a byly na pohled zdravé. Zkusíte to i vy?

Hnojivo nejen do pečiva

Jedna kostka droždí stojí cca 5 Kč. Tradičně ji využíváme pro přípravu kynutého těsto, někdo si připravuje drožďovou polévku. Ale použít toto droždí, stejné jako na přípravu pečiva, u vašich květin? Droždí se přidává ke květinám, aby došlo k podpoře jejich růstu a nádherných květů. Tento nápad používají i profesionální zahradníci a pěstitelé. To, jestli je tento zajímavý nápad skutečně účinný, poznáte, když ho vyzkoušíte.

Proč bychom měli droždí použít u květin?

Důvodů, proč tomuto nápadů věřit, je několik. Zaprvé, díky kvasinkám pocházejícím z droždí, dochází k výživě důležitých půdních mikroorganismů, kteří zlepšují kvalitu půdy. A kvalitnější půda rovná se kvalitnější plodiny. Dalším důvodem je to, že s přidáním droždí v půdě vzniká oxid uhličitý, což je velmi důležité pro kořenový systém rostlin. (Oxid uhličitý se v půdě vyskytuje přirozeně, avšak s droždím se jeho objem několikanásobně zvyšuje.)

Foto: Pixabay

Jak na to?

Jestliže to chcete vyzkoušet, pak si připravte speciální kvásek na rostliny. Budete k tomu potřebovat 10 g droždí v kostce, které rozdrobíte a smícháte s jednou lžící cukru. Zalijte litrem vody a vařte na velmi mírném plameni po dobu asi dvě hodiny. Takto připravený roztok je nutné před použitím na květiny rozředit, a to v poměru 1:5. Své květiny zalévejte podle ročního období – na podzim a v zimě jedenkrát za měsíc, na jaře a v létě každých 10 dní. Dejte nám vědět, zda to zabralo i na vaše květiny.

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!