Předěláváte zahradu? Bez těchto strojů se neobejdete

Zahradní technika

Rekonstrukce zahrady s sebou obvykle přináší řadu náročných úprav. Proto pro práci na zahradě potřebujete kvalitní nářadí, které vám usnadní práci. Při velkých úpravách si ale s ručním nářadím nevystačíte. 

Při kopání nových chodníků nebo stavbě pergoly váš čekají náročné terénní úpravy. Výkop kvalitních základů oceníte při budování zahradního domku nebo kůlny na nářadí. Základy vykopete krumpáčem a lopatou, práci vám usnadní také stavební technika.

Stavební techniku seženete v půjčovně nářadí

Rypadla a bagry vám výrazně usnadní výkopové práce. Nejlevněji je seženete v půjčovně stavební techniky. Při převozu sypkých materiálů vám pomůže motorový vozík s pneumatickou lžící. Ať už se jedná o štěrkovou drť nebo ozdobný kačírek, motorový vozík se pro vás stane užitečným pomocníkem.

Zapůjčení nářadí není žádný složitý proces. Pronájem stavební techniky si předem domluvte v půjčovně nářadí. Před vypůjčením si připravte doklad totožnosti a hotovost na složení kauce – ta se odvíjí od hodnoty pronajatých strojů, a tak je pokaždé jiná. Půjčovna s vámi sepíše nájemní smlouvu a postará se o odvoz techniky a odborné zaškolení.

Na výškové práce využijte lešení

Zahradní úpravy si žádají také míchání stavebních materiálů. Do svých plánů proto zahrňte i kvalitní míchačku. Využijete ji při míchání betonu při stavbě betonových chodníků a vylévání základů pro pergolu. Její velikost volte podle předpokládaného množství malty nebo betonu. Míchačku seženete za několik tisíc v běžném obchodě, v takovém případě se ale nevyhnete pravidelné údržbě.

V některých případech se setkáte i s prací ve výškách. Na takové situace doporučujeme zapůjčení lehkého hliníkového lešení, s jehož stavbou si poradíte sami. Výpůjčka trubkového lešení od souseda nebo známého se vám nevyplatí. Jeho stavba je náročná a často strávíte mnoho času jeho údržbou a uvedením do chodu.

Nezapomeňte na zahradní nářadí

Při zahradní rekonstrukci nezapomeňte na prořezání stromů a keřů. Půjčte si lehkou motorovou pilu určenou pro práci ve výškách a na odřezané větve použijte drtič. Vzniklou drť využijete pro mulčování záhonů.

Stavební technika vám ušetří čas a námahu při náročné práci. Plánujete-li rozsáhlé úpravy, pronajměte si specializované stavební stroje. Moderní technika disponuje snadným ovládáním a její obsluhu zvládne i laik. Půjčovny nářadí vám navíc ochotně poradí a doporučí stroje určené na míru vašim potřebám.

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.