Pracovní činnosti na zahradě, u nichž je zapotřebí ochrany sluchu

Práce

Už se těšíte na jaro, až konečně vyrazíte opět na zahradu? Pokud ano, rozhodně se vyplatí popřemýšlet o nějakém novém vybavení, které byste si mohli pořídit. Alternativ je poměrně hodně a mnozí pomocníci jsou skutečně důmyslní. Popřemýšlet se ale vyplatí také o ochranných prostředcích, jež se zcela jistě vyplatí také. My se konkrétně podíváme na činnosti, jež vyžadují ochranu sluchu.

Práce s řetězovou pilou

Tradiční činnost v různých sadech a také u domů, kde se topí tuhými palivy. Standardně činí hluk motorové pily 110 dB. Tato hranice už je poměrně vysoká, a tak jsou minimálně klapky na uši jakousi samozřejmostí. Není od věci mít také špunty do uší. Řešit je možné i kombinaci obojího. Ochrana sluchu tak bude maximální.

Vrtací kladivo

Potřebujete zlikvidovat starý beton? Pokud ano, rozhodně se neobejdete bez služeb vrtacího kladiva. To je naprosto ideální volbou. Míra hluku, již vrtací kladivo vydává, činí 114 dB. Před prací s ním se také vyplatí mít v uších minimálně špunty. Ty bez problémů seženete u mnoha společností. Ve vysoké kvalitě a mnoha různých variacích jsou k dispozici v e-shopu Hoffmann Group.

I sekání trávy může být pro sluch nebezpečné

Většinou si lidé vyjedou jenom tak bez ochrany sluchu. Po nějakém hodinovém až dvouhodinovém sekání je ale patrné, že sluch dostal doslova na frak. Prostě uslyšíte pouze samotnou sekačku a nic jiného. Budete muset počkat nějakou dobu, až se vám sluch opět vrátí. Ochrana v podobě klapek na uši nebo špuntů by těmto nepříjemnostem jistě zabránila.

SekačkaFoto: Pixabay

Další možná titěrné zvuky

Zapomenout nelze ani na zvuk, který sluchu sice nijak neublíží, je ale patrný. Vždyť jenom obyčejná lednice vydá zvuk o hodnotě 40 dB. Padající listí 30 dB. Jedná se ale o informace, které uvádíme spíše pro zajímavost.

Zdroj info: Hoffmann Group

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.