Podpořte imunitu u psa přírodní cestou. Nic složitého

Pes

Tak jako je třeba podporovat náš imunitní systém, nejinak je tomu i psů. Ať už máte psa, který s vámi žije v bytě nebo venku na zahradě, je dobré podpořit jeho imunitu. Na které přípravky se můžete spolehnout? Některé vás možná překvapí a o to více, když uvidíte samotný účinek.

Zdravý imunitní systém psa si dokáže poradit s viry, bakteriemi, plísněmi či kvasinkami. Snížená imunita u psa vede nejen k poklesu energie, ale také k dalším zdravotním problémům. Imunitu psa rozhodně podpoříte pravidelnými procházkami, ale také přípravky, které jsou účinné a přírodní.

Dar v podobě kurkumy

Kurkumu je známá, a nejen pro lidské zdraví prospěšná. Pomůže i vašemu čtyřnohému parťákovi. Ideální je mletá kurkuma, kterou přidáte psovi do vařeného jídla či konzervy. Zároveň je nutné zajistit psovi čerstvou vodu, neboť po kurkumě může mít větší žízeň.

Kurkuma je věhlasná pro svůj protizánětlivý, antioxidační účinek. Působí jako antibiotikum i antivirotikum. Čistí játra, zmírňuje stárnutí, tlumí bolest. Je tak pro psa jak podporou imunitního systému, tak i pomocí při problémech s klouby. Pravidelné podávání kurkumy je velmi prospěšné pro psí seniory. Jak je to s dávkováním? Na 1 kg tělesné hmotnosti lze podat 15 až 20 mg denně. Je ovšem lepší začít nejprve s nižšími dávkami.

Lichořeřišnice coby přírodní antibiotikum

Lichořeřišnice větší podporuje přirozenou imunitu psa, stejně tak zmírňuje bolesti svalů, pomáhá hojit rány. Jedná se o přírodní antibiotikum pro psy. Lichořeřišnice má rovněž blahodárný vliv na močové cesty a zažívací trakt. Je účinným bojovníkem proti 46 kmenům stafylokokových bakterií. Zde jen pozor při koupi tinktury. Musí se jednat o variantu bez alkoholu. V opačném případě byste svému psovi ublížili.

KurkumaFoto: Pixabay

Zelená síla ve formě sladkovodní řasy

Třetím a efektivním přírodním prostředkem na podporu imunity u psa je spirulina. Pokud se domníváte, že je dobrá na potlačení zápachu z tlamy, tak věřte, že její účinky jsou mnohem širšího rázu. Jedná se o silný antioxidant. Výrazně tak podporuje přirozenou imunitu. Podporuje trávení a pomáhá při podvýživě i obezitě. Urychluje hojení ran, snižuje riziko zánětu. Je možné ji podávat dlouhodobě. Jen mějte na paměti, že u bílých plemen může dojít při pravidelném, delším podávání k dočasnému zabarvení srsti. Co se týče dávkování, tak se podává 1 čajová lžička na 10 kg hmotnosti psa.

Zdroje info: Autor, fera24.cz

Náhledové foto: Pixabay