Pes v domě: jak se zbavit zápachu z loužiček a dalších nehod

Pes

I dobře vycvičený pes může mít občas nehodu. Důvodem mohou být různé léky nebo nemoc samotná. Pokud psovi neposkytnete možnost vymočit se, udělá to i doma. Odstranit skvrny je občas jednodušší, než se zbavit zápachu moči. Základem je zakročit co nejdříve po nehodě. Čím déle bude skvrna ponechána vlastnímu osudu, tím více bude zapáchat a tím hůře se bude čistit. Je možné, že z koberce či textilních látek ji dokonce nedostanete nikdy.

Pes se vymočil

Pokud jste narazili na loužičku, snažte se ji co nejdříve odstát. Hodit se budou papírové ubrousky nebo savý hadr. Tím jste se postarali o samotnou tekutinu, bohužel zápach zůstává. Pokud jste ve fázi, kdy svého pejska zrovna učíte chodit ven, je extrémně důležité zbavit se zápachu nejenom kvůli tomu, abyste jej necítili vy. Pro psa je tento zápach signálem, že se jedná o psí toaletu a je pravděpodobné, že zde svou potřebu příště zase udělá.

Močící pes

Foto: Pixabay

Jedlá soda pomůže

K odstranění zápachu se vyplatí používat speciální přípravky na skvrny od psí moči. Mohou totiž obsahovat speciální látky, které zápach rozloží. Pokud i po očistě zápach čistíte, můžete si pomoci jednoduchým domácím prostředkem: smíchejte 1 šálek jedlé sody a 10 kapek levandulového oleje. Nasypte to přes loužičku a nechte několik hodin působit. Druhý den vysajte. Pomůže i jedlá soda bez zápachu, levandulový esenciální olej jej však ještě lépe překryje.

Zaschlé skvrny

Někdy loužičku odhalíte až v okamžiku, kdy dané místo zapáchá, ale není na něm žádná tekutina. V takovém případě postižené místo důkladně vydrhněte kartáčem a horkou vodou. Následně místo vysušte suchým ručníkem. Toto několikrát opakujte. Pokud máte vysavač na koberce, použijte jej, usnadníte si práci.

Dřevěné podlahy a pes

Pokud se pes vymočí na dřevěnou podlahu, může se zápach moči dostat dovnitř. Nejprve odstraníme tekutinu odsátím. Smíchejte si bílý ocet a vodu ve stejném poměru a houbičkou je vetřete na postižené místo. Nechte působit 5 až 10 minut a poté otřete čistým suchým ručníkem. Pokud si nejste jistí, zda ocet nepoškodí vaši podlahu, použijte méně octa v poměru k vodě. Vyzkoušejte na místě, které není vidět.

Zdroje info:

https://dogtime.com/how-to/home-cleaning/3485-the-best-way-to-clean-up-after-your-dog-s-house-soiling-accidents

https://www.akc.org/expert-advice/home-living/how-to-get-rid-smell-dog-urine/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!