Peruánské bylinky na imunitu i paměť

Peru si spojujeme spíše s cestovatelskými zážitky, ovšem leccos může nabídnout i milovníkům bylinek. Představíme vám tři nejznámější zástupce léčivé flóry, s nimiž se můžete na pultech našich obchodů setkat.

Znáte Vilcacoru alias kočičí dráp?

Začneme asi úplnou klasikou. Pokud se jen trochu zajímáte o alternativní medicínu, určitě vám tahle krasavice neunikla. Nebudeme vám ji podbízet jako univerzální léčbu rakoviny, v tom totiž její síla nespočívá. Jde až o 20 metrů dlouhou liánu, jež je v medicíně domorodých peruánských indiánů používaná už po tisíciletí. Pomáhá zejména při kožních obtížích, nejrůznějších zánětech v těle, podporuje správné fungování zažívací a vylučovací soustavy a pomáhá i při alergiích nebo astmatu, stejně jako při léčbě některých plísňových a virových onemocnění. Lze ji také doporučit k celkovému zvýšení imunity.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Oříšky Sacha Inchi

Vypadají jako malé hvězdičky a u nás je nejlépe k dostání jejich olej. Vyniká zejména vysokou koncentrací omega 3 mastných kyselin, antioxidantů a dalších aktivních organických sloučenin. Díky tomu pomáhá při posílení srdce, regulaci krevního tlaku apod. V současné době ho využijeme zejména při nespavosti, odbourávání stresu a při celkovém nervovém i psychickém vyčerpání. Podporuje paměť i celkovou činnost mozku.

Strom života alias palma aguaje

Ceněné jsou na ní zejména červené plody. Využijí je třeba ženy při menopauze, ale i v těhotenství nebo ty, které trpí menstruačním obtížemi. Plody palmy aguaje totiž obsahují vysokou koncentraci fytoestrogenů, jež se svými účinky podobají ženským hormonům. Potěší také vysokým obsahem vitamínu C a retinolem. Ten se v lidském těle podílí na správném vývoji buněk a kostí a také na optimální krvetvorbě. Vitamín C pak posiluje imunitu a slouží jako skvělá prevence nachlazení, chřipky a dalších obávaných nemocí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)