Péče o trávník: Kvalitní závlahový systém nabízí maximální úsporu

Závlahový systém

Krásná travnatá plocha je ozdobou každé zahrady. Dosáhnout takovéhoto úspěchu ale není vůbec jednoduché. O trávu je třeba se starat a jeden z hlavních úkonů představuje pravidelná zálivka. Řešit ji můžete klasicky manuálně s konví, anebo instalací rozstřikovače. Obě dvě alternativy jsou ale nehospodárné a vy můžete zbytečně plýtvat vodou a potažmo také penězi. Právě proto se vyplatí kvalitní závlahový systém! Soustřeďme se tedy na hlavní důvody jeho pořízení.

Automatická závlaha

Ušetřete čas i peníze

Moderní automatická závlaha dokáže ušetřit velkou porci času. Celý systém si naprogramujete dle vlastních potřeb a trávník se bude zalévat přesně ve stanovenou dobu. Vy se můžete věnovat jakékoli jiné činnosti. Citelná bude i finanční úspora, a to díky optimalizovanému množství vody, která se využívá na zalévání. Odměnou za počáteční investici do celého systému vám bude stále zelená plocha, a to i po vašem příjezdu z dovolené.

Instalace svěřte raději profesionálům

Jste-li zruční, můžete se pokusit složit celý závlahový systém sami. Tento způsob ovšem nedoporučujeme! Při zapojování a pokládání potrubí svépomocí se vám může stát, že při jakékoli chybě budete muset vše znovu rozebrat a narušíte tak konzistenci celé zahradní plochy. Sázkou na jistotu je zapojení všech komponentů profesionální firmou. Výbornou volbou je společnost Zahrady Bula, jež nabízí instalaci techniky absolvujícími pravidelná školení. V nabídce této firmy jsou značkové automatické závlahové systémy Hunter. Samozřejmostí je i záruka v době trvání 3 let a specializovaný servis závlahových systémů.

Zahrady Bula zavlažovací systémy

Jaká je cena závlahového systému?

Velmi důležitým ukazatelem je i cena automatického zavlažování. Obecně platí, že se celková finanční suma za 1 m2 snižuje se zvyšující se plochou, která potřebuje zavlažovat. I menší zahradní plocha totiž vyžaduje čidlo srážek, ovládací jednotku a další důležité komponenty. Vliv na cenu mají i ostatní faktory, mezi něž patří vydatnost zdroje vody, míra jeho znečištění a mnohé další. Zahrady Bula nabízejí vypracování projektu zdarma tehdy, když bude nakonec záměr realizován.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.