Olej z tohoto svátečního koření má více účinků, než si nejspíš myslíte

Skořice

Chcete zlepšit funkce svého mozku, zlepšit paměť, snížit nadváhu a bojovat proti cukrovce? Použijte 100% přírodní olej, který obsahuje velmi účinné léčivé látky. Tento olej se v přírodní medicíně používá již dlouhou dobu. Jeho vlastnosti pomáhají eliminovat tuky, a to zejména v břišní dutině. Chcete-li zhubnout, je to pro vás skvělá možnost, protože redukce váhy většinou není tak snadné dosáhnout.

Základem přípravy tohoto oleje je známá skořice

Vyzkoušejte skořicový olej, obsahuje totiž velmi účinné látky, které vám pomohou snadno a poměrně rychle zhubnout. Velmi důležité je, že skořicový olej pomáhá posilovat také mozek a paměť. Kromě toho dokáže také bojovat proti bakteriím a je vynikajícím stimulantem imunitního systému. A zároveň je i skvělým přírodním lékem na cukrovku. Zde je postup, který můžete využít na přípravu skořicového oleje v pohodlí domova. Na výrobu budete potřebovat:

Skořice

Foto: Pixabay

Jak připravit skořicový olej

  • 10 kusů skořicových tyčinek,
  • 250-300 ml olivového oleje,
  • skleněnou nádobu se širokým hrdlem.

Příprava je snadná. Kousky tyčinek skořice vložte do sklenice a přidejte olivový olej tak, aby je úplně zakryl. Sklenici zakryjte a vložte na tři týdny na chladné a suché místo. Nádobu občas trochu protřepejte. Po třech týdnech olej přeceďte a vložte do tmavé lahve. Olej skladujte na chladném a suchém místě, pokud možno ve skříňce, a to mimo dosah slunce a světla.

Ideální je jeho každodenní konzumace

Podle odborníků se doporučuje konzumovat dvě až tři čajové lžičky tohoto oleje každý den a přidávat jej také do salátů, cereálií, omáček a dalších pokrmů, kam běžně přidáváte olivový olej. Velice důležité je, aby tento produkt nekonzumovaly osoby s vysokým krevním tlakem, protože skořice zvyšuje krevní tlak a má schopnost rozproudit krev. Ale pokud si chcete udržet váhu, posílit paměť a mozek, anebo udržet cukrovku na uzdě, jedná se o skvělou a přírodní variantu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.rehabilitace.info/zdrave-oleje/skoricovy-olej-ma-neuveritelne-zdravotni-vyhody/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)