Bazén

Několik zásad péče o vodu v zahradním bazénu na konci léta

Léto se už pomalu chýlí ke svému konci. Teploty se ovšem stále pohybují těsně pod třiceti stupni Celsia a příští dny by mělo horké počasí pokračovat. Zahradní bazén je v plné permanenci. Rozhodně byste tedy neměli polevit v péči o vodu. Konec léta je specifický především v tom, že voda napuštěná někdy v květnu už je v bazénu vcelku dlouho a potřebuje ještě preciznější kontrolu a péči, než tomu bylo doposud. Jak je zapotřebí se o ni starat, aby byla stále křišťálově modrá? Na to se podíváme právě v tomto článku.

Měření pH jako základ

Kontrolujete si pouze barvu vody a postupně přidáváte chemii? Začněte měřit pH prostředí. Pokud vám totiž voda v bazénu zezelená, případně se velmi silně zakalí, může být už na nějaké čištění pozdě. Kontrola pH je přitom velmi jednoduchá. Buď stačí vzít specifický měřák a dát do něj tabletku, nebo se používají lakmusové papírky, jež se po namočení do vody po několika vteřinách barevně změní. Na základě toho budete vědět, jak pH upravit, aby chemie opět účinkovala.

Měření pH

Nezapomínejte měnit tablety

Žádné bazény se neobejdou bez chemie. Mnohdy postačí pouze aplikace tablet, jež se dávají do skimmeru nebo speciálního plováku. Tablety mají svou životnost a je zapotřebí jejich pravidelná výměna. Mnohdy je dobré dát druhou i v momentu, kdy ještě kousek první zůstává v plováku. Zjistěte si, jestli je součástí tablet i vločkovač. Náramně se hodí, protože nečistoty shlukne do chuchvalců, které se pak jednoduše vysají.

Filtraci zapínejte v pravidelných intervalech

U jednoduchý bazénů s nafukovacím límcem i u složitějších bazénů s konstrukcí je připojená filtrace, kterou byste měli pravidelně zapínat. Rozhodně nezapomínejte ani na funkci proplachování. V opačném případě by se vám nečistoty mohly vracet zpět do bazénu.

Vysávání bazénu

Vysávejte znovu a znovu

Použití bazénového vysavače musí být pravidelné. Minimálně musíte vysát alespoň samotné chuchvalce nahromaděných nečistot, ideálně celé dno. Výbornou volbou jsou automatické bazénové vysavače, které práci zvládnou za vás.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *