Několik užitečných tipů pro výběr sekačky na trávu

Sekačka

Letošní léto je z hlediska počasí velmi specifické. Tropické dny, jež panovaly touto dobou v letech minulých, se staly minulostí. S deštěm se setkáváme mnohem pravidelněji. Na jednu stranu to zamezuje koupání, nicméně voda byla v přírodě zapotřebí. Jen na zahradě ji oceníme především proto, že nám porostou lépe mnohé květiny i plodiny a samozřejmě trávník. Tomu prospěje pravidelný přísun dešťové vody dokonale. Připravit byste se měli ale také na jeho častější sečení. Že se vám pokazila sekačka, nebo žádnou nemáte a půjčujete si ji od známých? Pak nepřestávejte číst, v následujících řádcích vám nabídneme hned několik tipů pro efektivní výběr nové zahradní sekačky na trávu.

Na malé trávníky stačí akumulátorová sekačky

Máte na vaší zahradě pouze menší travnaté plochy? Ideální je na trávníky do plochy 500 m². Větší plochy do 1000 m² už vyžadují elektrické sekačky. Jestliže máte doma ještě prostornější trávníky, nebojte se benzínových sekaček, případně zahradních traktůrků.

Sousedy už rušit nemusíte

Jakákoli benzínová zahradní technika je hlučná, Stačí si ale pořídit prakticky nehlučnou elektrickou sekačku, případně akumulátorovou verzi. Oba dva modely vydávají ve srovnání s benzínovými stroji minimální hluk.

Sekačka

Sekačka na trávu: Zdroj obrázku Pixabay.com

Maximální pohodlí a minimální dřina

Kombinaci obojího nabízejí bezesporu robotické sekačky, nicméně jejich pořízení je optimální pro trávníky upravené, které se pravidelně sečou. U akumulátorových modelů a sekaček elektrických nelze počítat s pojezdem. Tlačit budete muset přístroj před sebou. Nic naplat. Přesto se ale vyznačují nižší hmotností, takže by to nemuselo být tak strašné.

Specifika využití vřetenových a strunových sekaček

Chcete být k vašemu trávníku co možná nejšetrnější a nejopatrnější? Pak určitě zvolte vřetenovou sekačku. Naopak pro hůře dostupná místa se hodí křovinořezy nebo strunové sekačky. Optimální volbou je kombinace obou modelů, kdy se mění jen žací hlava.

Sekačka na trávu: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.