Kdo negriluje, není Čech! Aneb 9 věcí, bez kterých se grilování neobejde

Grilování

Poklábosit s přáteli, najíst se dobrého masa, a přitom popíjet vychlazené pivo. To není sen, to je stručná charakteristika grilování, které se v Čechách i na Moravě těší za poslední roky stále rostoucí oblibě. Proto jsme si pro vás připravili následující devatero tipů k tomu, abyste si opékání buřtů, hamburgerů či třeba krkoviček vždy užili na maximum.

1. Základem je kvalitní gril

Kvalitní gril

Pokud se nespokojíte s táborákovou „opékačkou“, neobejdete se bez kvalitního grilu. Pozitivní je, že v dnešní době již není třeba sahat hluboko do kapsy a naprosto dostačující gril seženete i za několik stovek, případně nižší řády tisíců. Důkazem budiž například Power gril Tescoma PARTY TIME, který je kompaktní a poslouží vám tak i na cestách. Navíc, grilovat je díky speciálnímu turbo ventilátoru možné již po 5 minutách.

2. Máte čím přikládat?

Lopatka na uhlí

Gril už bychom měli. Teď je potřeba vymyslet, jak budeme přikládat pod kotlem, aby se nám maso řádně propeklo. Ideální řešení poskytuje lopatka na uhlí s drtičem Tescoma PRIVILEGE. Tou nejenže uhlí naberete a přiložíte na oheň, ale ještě předtím, díky speciální funkci, jen pár málo stisknutími dřevěné uhlí nadrtíte na menší částice.

3. Grilovací deska jako alternativa ke grilu

Grilovací deskaAlternativou za gril může být grilovací deska Orion GRANDE o rozměrech 46 x 23 x 2 cm, kterou je možné využít jak uvnitř domu, tak i venku. Konkrétně v tomto případě máte vždy před použitím na výběr ze dvou povrchů. Zatímco pro grilování masa použijete logicky ten steakový, pro pečení bramboráků, vajec či zeleniny se více hodí hladký povrch.

4. Grilovací jehla na ražniči i kebab

Grilovací jehlaAť už se rozhodnete ozvláštnit si páteční večer domácím kebabem nebo špízem, hodit se vám každopádně bude jakési „napichovátko“, které udrží suroviny pohromadě. Jako to umí například grilovací jehla Tescoma PRESTO TONE, která má délku 20 cm a prodává se nejčastěji v balení po 3 kusech.

5. Maso musí být prohřáté i uvnitř!

Teploměr

No jo, jenže – jak to zjistit? Odpověď na tuto otázku přináší sofistikovaná vidlička s teploměrem Tescoma PRESIDENT. Jednoduše si nastavíte požadovanou teplotu a vnitřek drůbeže, ryb i jiných druhů masa průběžně kontrolujete. Dosažení požadované vnitřní teploty pak vidlička s teploměrem ohlásí zvukovým signálem. Pro její pohon vám navíc postačí duo tužkových baterií AAA 1,5 V.

6. Jak na tvarování hamburgerů?

Tvořítko na hamburgery
Vytvarovat hamburger do určitého tvaru a velikosti není problém. Ten nastává až v momentě, kdy chceme vytvořit druhý, který by se mu měl alespoň vzdáleně podobat. Tyto trable odpadají, když máte na pomoc například tvořítko na hamburgery Tescoma PRESTO.

7. K čemu je dobrý tenderizer?

Tenderizér

Jako pomocníka pro zvláčnění červeného masa a přípravu krásně šťavnatých steaků uvítáte bezesporu tenderizer na maso Tescoma PRESTO, který zvládne ovládat úplně každý. Stačí, když postupně k celé ploše steaku přiložíte tenderizer a zatlačíte na rukojeť.

8. Dodejte vašemu masu delikátní chuť

Pokud od grilování očekáváte víc než jeden povedený večer za léto, mohla by se vám do výbavy rovněž hodit dóza na marinování. Maso tímto procesem dostává delikátní chuť, a navíc je chráněno před žárem ohně z trouby, pánve či grilu.

9. Dávkovač marinády pro fajnšmekry

Pokud si troufáte maso sami marinovat/naložit, bude se vám navíc hodit i pístový dávkovač marinády Orion s objemem 0,03 l.

10. Příslušenství pro grilování

Tím však samozřejmě výčet pomůcek pro grilování nekončí. Prakticky samozřejmostí – zvlášť, pokud pravidelně pořádáte sešlosti pro sousedy a kamarády a nechcete si uříznout ostudu – jsou vidličky, kleště, obracečky, mašlovačky, steakové nože a vidličky či držák na kukuřici.

Grilovací pomůcky Tescoma s 10% slevou

Máte o grilovací pomůcky Tescoma zájem a chtěli byste ušetřit? V obchodě Domácí potřeby Franta (www.domacipotreby-franta.cz) můžete na nezlevněné produkty Tescoma využít slevový kupón a tím ušetřit 10 % z ceny! Tak neváhejte a pusťte se do vybírání.

„Při objednání nezlevněného sortimentu Tescoma zadejte do políčka: „slevový kupón“ slovo: Tescoma

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.