Na štípance od komárů pomůže lak na nehty – svědění zastaví prakticky okamžitě

Na štípance od komárů pomůže lak na nehty – svědění zastaví prakticky okamžitě. Domácí levný přírodní prostředek proti komářímu štípnutí není o nic horší než kupované chemikálie. A máte ho po ruce ihned.

Pro zmírnění svědění a pálení v oblasti komářího štípnutí můžete samozřejmě použít farmaceutické výrobky, ale pokud nejsou právě po ruce nebo jen neradi používáte chemii, pak vsaďte na osvědčené lidové rady. Jednou z nich je i použití laku na nehty.

Lak na nehty a štípance

Proč nás vlastně komáří štípou tak, že nás jejich kůže po jejich útoku svědí? Je to vlastně jednoduché – naše krev je pro ně ve skutečnosti příliš hustá na to, aby ji nasáli svým tenkým sosákem. A aby ji zředili, vstříknou nám pod kůži trochu speciální tekutiny, která u většiny lidí způsobuje svědění a pálení.

Foto: Pixabay

To se aktivuje díky přístupu kyslíku. A právě v tomto ohledu vám může posloužit lak na nehty. Pokud si totiž štípnutí všimnete včas, můžete jeho přístup jednoduše zablokovat tím, že celý štípanec potřete bezbarvým lakem na nehty. Nyní už stačí jen počkat, než lak zaschne, a máte vystaráno. Ovšem pokud jste si předtím stihli štípanec rozškrábat, pak použití laku vhodné není. Rozhodně se totiž nesmí aplikovat do otevřené rány.

Další rady na nepříjemné svědění

Při tomto problému vám ovšem může skvěle pomoci i slabý roztok octa nebo sody. Jejich použití ve velkých dávkách totiž rozhodně není vhodné, protože může vést k dermatitidě. Obvykle si vystačíte s jednou lžičkou jedlé sody na sklenici vody nebo stejným množstvím stolního octa. Rozhodne se také snažte postižená místa neškrábat – to totiž napomáhá šíření infekce v těle. Pokud je svědění po štípnutí velmi silné, bude nejlepší vzít antihistaminikum z lékárny.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-zahrada-desatero-rostlin-ktere-odpuzuji-komary-40325746, https://prima-receptar.cz/10-prirodnich-zpusobu-jak-bojovat-s-komary/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)