Na skok do lékárny a drogerie: Mravence bleskově zlikviduje domácí recept z běžných surovin

Mravenci a mšice

Na skok do lékárny a drogerie: Mravence bleskově zlikviduje domácí recept z běžných surovin. Než začnete míchat jakýkoli domácí odpuzovač mravenců, je důležité pochopit, s čím máte co do činění. Mravenci jsou společenský hmyz, což znamená, že žijí ve velkých koloniích a spolupracují, aby kolonii uživili. Přitahuje je vše, co může být zdrojem potravy, včetně sladkostí, masa a tuků.

Základy domácího likvidátoru mravenců

Abyste je vyhnali z míst, kde je jednoduše nechcete, budete potřebovat jen tři suroviny: Zde je vysvětleno, proč jsou tyto složky účinné:

  • Mýdlo: Mýdlo působí jako povrchově aktivní látka, která rozkládá voskový obal mravenců a dehydratuje je.
  • Čpavek: Čpavek: dodává mravencům silnou vůni, která je odpuzuje, a ve vyšších koncentracích pro ně může být toxický.
  • Voda: Slouží jako prostředek k ředění složek.

Mravenci

Foto: Pixabay

Recept na domácí sprej proti mravencům

Při výrobě repelentu proti mravencům postupujte podle následujících kroků:

  • 1. Nastrouhejte polovinu kostky obyčejného mýdla na hrubém struhadle.
  • 2. Nastrouhané mýdlo rozpouštějte v horké vodě, dokud se úplně nerozpustí a na povrchu se nevytvoří pěna.
  • 3. Do mýdlové vody přidejte 100 ml čpavku a důkladně promíchejte.
  • 4. K aplikaci nepoužívejte rozprašovač; místo toho směs nalijte nebo ručně nastříkejte všude tam, kde tyto nevítané hosty nechcete. Tento roztok je nejlepší aplikovat brzy ráno nebo pozdě večer – přímé sluneční záření by totiž mohlo snížit jeho účinnost.

Tipy pro aplikaci pro dosažení maximální účinnosti

Směs aplikujte přímo na místa, kudy mravenci vnikají do vašeho domu, a podél jejich cest. Tím nejen odpudíte nové mravence, ale také dáte signál ostatním mravencům, aby se dané oblasti vyhnuli.

K ochraně rostlin v zahradě smíchejte čpavek (asi 10 ml) v 10 litrech vody a přidejte tři polévkové lžíce cukru. Tato směs slouží jako odpuzovač mravenců i jako dodatkové hnojivo.

 

Zdroj: https://fresh.iprima.cz/ulehcete-si-praci-s-bleskovymi-recepty-s-minimem-surovin, https://www.pasti.cz/blog/jak-se-zbavit-mravencu/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)