Na český lesní nešvar můžete narazit v Brazílii. A může za to Baťa

zajímavosti turistické značení, zajímavosti, turistické značení, turistické značky, KČT

Na český lesní nešvar můžete narazit v Brazílii. A může za to Baťa. Turistika patří v České republice mezi nejvyhledávanější formy pohybové aktivity. I pro mě představuje formu odpočinku nenáročnou na finance a je povzbuzující vidět na stezkách všechny věkové kategorie.

Navíc tato země je krásná a má toho hodně co nabídnout, přírodních atraktivit je k vidění opravdu velké množství. Ať už máte v plánu využít víkendu slibujícího příznivé počasí, nebo se chcete prostě jen protáhnout, vždy byste se měli držet vyznačených tras. A co se dá vlastně podle jednotlivých barev na turistických značkách zjistit? Především to, jak náročná trasa vás čeká a kam vás dovede.

Foto: Pixabay

Ty barevné ohyzdy jsou tady taky…

Předem se teď omlouvám za rétoriku následujícího odstavce, ale není z mé hlavy. To jen jeden kamarád narazil na cestách na něco, co rozhodně nečekal. Takhle vypadala naše konverzace přes mobil:

Ty barevné ohyzdy jsou tady taky..“

Co?“

No ten českej lesní nešvar, děs…“

Asi nerozumím.“

No maj tady na stromech taky ty značky, všude.“

Česko-brazilský unikát

Po dalších pár minutách dotazování jsem zjistila překvapivou věc. Kamarád, ačkoli toho času v Brazílii, si v lese prohlížel prakticky tytéž turistické značky, na které je možné narazit i u nás. Jak je to možné? Trochu jsem googlila. Byl totiž ve městě Batayporã, které založil Jan Antonín Baťa. Náhodička, že? Jemu ovšem tyhle „barevný malůvky“ ze srdce vadí. Být na něm, má každý jen mapu, buzolu a fertig… Ale uznejte, na takové zajímavé domácké shledání jen tak někde nenarazíte.

 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/7-veci-ktere-nevite-o-ceskych-turistickych-znackac, https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/turisticke-znacky-barvy-vyznam, https://www.denik.cz/cestujeme-doma/cesko-turisticke-znaceni.html, https://www.samosebou.cz/2023/09/06/ceske-turisticke-znacky-v-mongolsku-a-dalsi-zajimavosti/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)