Multifunkční využití betonu v exteriéru: Své místo si zaslouží nejen zámková dlažba

Dlažba

Zahrada je bezesporu místem, které by mělo překypovat zelení. Své uplatnění si tady najdou jak různé plodiny, tak i okrasné rostliny a především precizně střižený trávník. Přesto se nelze obejít bez zpevněných ploch, jež budou právě s těmi přírodními dokonale korespondovat. Výbornou volbou jsou především nejrůznější betonové variace. Jaké? Na ty nejznámější se podíváme v následujících řádcích a doporučíme také jejich výrobce a prodejce.

Zámková dlažba jako uznávaná klasika

Nehodláte do zpevněných ploch investovat horentní sumy, ale chcete je mít stylové? Výbornou volbu v tomto případě představuje zámková dlažba. Ta se vyznačuje nejenom výhodnou cenou, ale i maximálně jednoduchou pokládkou. Zvládne ji i laik. Jednotlivé kusy disponují specifickými zámky a dokonale do sebe zapadají. Když se navíc konkrétní dlaždice zašpiní, lze ji během několika minut vyměnit. A barevné či tvarové variace? Prakticky je jich nespočet.

Zámková dlažba

Zdroj obrázku: Presbeton.cz

Ztracené bednění pro zpevnění svahů i základy

Jestliže potřebujete vybudovat nějaký nový objekt, vsaďte na ztracené bednění. Realizace základů je s ním mnohem jednodušší. Není zapotřebí klasických dřevěných bednicích prvků. Jednotlivé betonové dílce jen postavíte do daného prostoru a následně vylijete betonem. Ten zatvrdne a základy máte hotové. Stejně se samozřejmě postupuje i při realizaci zdí, kaskád a podobně.

Dlažba

Zdroj obrázku: Presbeton.cz

Velkoformátová dlažba a obrubníky

Moc hezky vypadá také velkoformátová dlažba. Využívá se buď na pokrytí větších pochozích ploch, nebo jako doplnění travnaté plochy a na zpevněná místa. Když se velkoformátová dlažba doplní vkusnými zahradními obrubníky, celek vypadá náramně. A že je z čeho vybírat! Nabídka společnosti Presbeton, nejznámějšího a největšího výrobce tohoto sortimentu u nás, je opravdu pestrá.

Dlažba

Zdroj obrázku: Presbeton.cz

Zdroj náhledového obrázku: Presbeton.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.