LED osvětlení exteriéru: Užívejte si pohody na zahradě i po setmění

LED osvětlení exteriéru

Většina majitelů nemovitostí se snaží co nejvíce ušetřit za elektřinu. Nejčastěji dbají na výměnu starého elektrokotle, přikoupení krbových kamen či krbu anebo se snaží vyměnit žárovky. Na exteriér se často zapomíná, důkazem čehož budiž třeba takové klasické reflektory, jež jsou umístěny na stěnách domů ze zadní části. Změna přitom nemusí být nijak nákladná. Na zahradu stačí pořídit elegantní a maximálně úsporné LED osvětlení. Proč právě tento druh svítidel a jaké variace jsou aktuálně k dispozici? To vše a mnohem více prozradíme v následujících řádcích.

LED osvětlení exteriéru

LED svítidla vám ušetří spousty peněz

V každém případě. Mýty o jejich vysoké pořizovací ceně jsou již naštěstí dávno zbourány! Cenově vyjdou jen malinko dráž než konvenční svítidla. Pokud se vztahuje na LED akce, je fakticky cena i srovnatelná. Mezi hlavní přednosti LEDek patří jejich celková životnost. Vydrží bez potíží svítit klidně i 50 000 hodin. Nic na tom nemění ani fakt, že bývají tato svítidla často montována do zařízení spouštěných fotobuňkou. Zapínání a vypínání jim nevadí, v žádném případě neprasknou jako klasické žárovky s wolframovým vláknem. Ty jsou navíc drahé i z hlediska provozu. LEDky ušetří až 85 % elektrické energie.

Několik druhů LED svítidel

LED žárovky samozřejmě můžete vyměnit za ty klasické ve standardních svítidlech. Velmi oblíbené je ale nakupování dnes už celkem standardních LED světel. Na mysli máme zejména LED pásky. Ty skvěle osvětlí podhledy anebo různá další místa přímo v zahradním prostoru. Pergolu vám v pozitivním slova smyslu designově okoření LED panely. Hodně oblíbené jsou i LED trubice dávající spousty světla.

LED osvětlení exteriéru

Jaké barevné variace volit?

Tradičně se v exteriéru, resp. v zahradním posezení, prosazuje zejména světlo teplé bílé barvy. Klasický žlutý odstín patří spíše do interiéru. Pokud chcete pouze osvětlit plochu okolo objektu s tím, že jde jen o dočasné světlo, můžete bez potíží volit studenou bílou. Ať už hodláte nakupovat jakákoli LED svítidla, podívejte se na https://www.ledakce.cz/ a vyberte si online.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.