LanitPlast Unikátní kompostér ECOmposter

Kvalitní kompostér se hodí na každou zahradu. Pokud se i vy rozhodujete pro některý z modelů, určitě nezůstávejte u toho nejlevnějšího. Práce s ním není vždy zrovna jednoduchá a také není příliš kvalitní z hlediska držení tvaru a praktičnosti nasypávání a odebírání již hotového kompostu. I proto se vyplatí vsadit na kvalitu, kterou představuje LanitPlast Unikátní kompostér ECOmposter. Jedná se o patentovaný model vyznačující se mnoha přednostmi, které si v následujícím textu popíšeme poněkud podrobněji.

Speciální systém kompostování

Tento zcela unikátní patentovaný kompostér nabízí maximálně snadné kompostování se vším všudy. Tvar koule o celkovém průměru 80 cm s kuličkovými ložisky dokáže pracovat s kompostem úplně jinak než statické modely. Díky kuličkovým ložiskům se celá koule otáčí, což dává kompostování jiný rozměr. Otvory jsou v jeho těle navíc umístěny takovým způsobem, že je kompostování naprosto praktické a velmi jednoduché. Vaše činnost tak bude vyžadovat minimální úsilí.

Jak se s kompostérem pracuje

LanitPlast kompostér tohoto typu funguje tak, že v jeho interiéru se nachází speciálně komponované výstupky disponující větracími otvory, jež dokážou maximálně urychlit celý proces kompostování. Když dojde k ukončení komponovacího procesu, pohodlně celý kompostér odkulíte na místo, kde budete odebírat již hotový kompost. Ten pak vyndáte ven a můžete jej rozeset po záhonu či na některá jiná místa na zahradě.

Už žádná dřina

Jste zvyklí kompost převážet za pomocí koleček, anebo dokonce ručně? Pokud ano, tak si velmi rychle odvyknete. Spolehnout se budete moci i na poměrně velký objem tohoto modelu. Dokáže pojmout až 268 litrů kompostovaného materiálu. Bez problémů se vytvoří kompost za pouhých 4 až 6 týdnů. Ten bude ihned využitelný na místě, kam jej budete potřebovat dát.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.