Křída může pomoci paprikám růst. Nabízíme návod, jak ji použít

Paprika

Vypěstovat papriky nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Je třeba pohlídat si spousta parametrů a dbát na dobrou úrodnost půdy a správnou zálivku. Veškeré vaše snahy může zhatit nepřízeň počasí – podmáčená půda, nedostatek sluníčka, průvan, teplotní změny – to všechno jsou podmínky, které paprikám nesvědčí. Aby měly papriky všechno potřebné pro svůj růst, je dobré je hnojit.

Křída a její použití

Péče o papriky musí být nepřetržitá. Pokud papriky začnou vadnout, usychají nebo dokonce zahnívají, je ideální čas sáhnout po hnojivu vápenatého původu. Vápník je velmi důležitý pro správný stav rostliny. Podporuje tvorbu kořenového systému, díky čemuž se rostlina snadno dostane k vodě i živinám. Správně vyvinuté kořeny vedou ke zdravé rostlině. Díky vápnění půdy se zbavíme nadměrně kyselé půdy, která není vhodná pro pěstování paprik. Kyselé půdy mohou u paprik způsobit zhoršený příjem vláhy a živin.

Sazenice paprik

Foto: Pixabay

Křídové hnojivo pro papriky

Hlavní výhodou křídového hnojiva je to, že se jedná o velice levný prostředek, který prostě funguje. Jeho příprava je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Navíc je hnojivo okamžitě připravené k použití (nemusíte je louhovat dny či týdny). Postačí vám k tomu sklenice o objemu 250 ml. Bílé křídy nastrouhejte na jemno a nasypte do sklenice. Až bude sklenice plná, můžete si připravit další přísady. Těmi je 300 až 500 ml infuze připravené z trávy, kravského nebo koňského hnoje a 10 litrů vody. Voda by měla být dešťová, nebo alespoň odstátá či převařená (samozřejmě pokojové teploty). Všechny ingredience promíchejte.

Použití křídy

Křídové hnojivo není třeba ředit vodou. Jednoduše nalijte asi 1 litr hnojiva na jednu rostlinku. Takto pokračujte každý den a asi za týden si můžete všimnout prvních výsledků. Stav vašich rostlin se výrazně zlepší. Aby se hnojivo lépe vstřebalo, můžete na rostliny před použitím hnojiva použít nejprve zálivku z obyčejné vody.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zahrada/hnojeni-paprik-krida-30000816.html

https://hosstools.com/pepper-growing-guide/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!