Krbová kamna budou vaší zimní zahradě slušet

Krbová kamna– hede-kamna.cz

Zimní zahrada funguje v podstatě jako jedna z dalších místností, které jsou součástí interiéru. I proto není od věci udělat právě v ní zajímavé a příjemné posezení. Chybět by zde určitě neměla ani krbová kamna. Teplo z nich jdoucí je maximálně příjemné a dokáže vytvořit doslova dokonalou atmosféru. I proto se vyplatí některý z modelů krbových kamen vybrat a do zimní zahrady nainstalovat. Pokud nevíte, podle jakých kritérií krbová kamna vybírat, jste na správné adrese. V následujících řádcích vám poradíme, jaké důležité charakteristiky je třeba brát v potaz. Sami se společně přesvědčíme o tom, že je těchto věcí hned několik.

Stylová krbová kamna– hede-kamna.cz

Výkon kamen v hlavní roli

V první řadě je vhodné rozmyslet si, jaký výkon kamen budete potřebovat. U výhřevnosti byste měli myslet hlavně na rozměry místnosti, tedy zimní zahrady, kterou je zapotřebí vytopit. Nejčastěji se jedná o menší místnosti, do nichž budete moci instalovat jakákoli krbová kamna dle vašeho výběru. I ta s nejnižším možným výkonem mohou bez problémů stačit. V každém případě se vyhněte modelům s výměníkem na horkou vodu. Do zimní zahrady takovýto model potřebovat nebudete. Jestliže ale uvažujete o pravidelném vytápění tohoto prostoru a hodláte ušetřit na ohřevu teplé vody, pak není problém vybrat i typ kamen s výměníkem. Velmi důležitou roli hraje i velikost kamen, kterou je vhodné přizpůsobit konkrétní místnosti, v níž budou instalována. Volit byste měli prostor, kde nebudou zavazet a zároveň nepůjde tolik potřebné teplo vniveč. Moderní krbová kamna ale vypadají naprosto skvěle, takže je klidně můžete dát i jako solitér do středu místnosti ke stěně.

Na vzhledu záleží

V dobách minulých se nakupovala nebo stavěla kamna pouze za účelem vytopení prostoru a na vzhledu až tolik nezáleželo. Dnes jsou již nedílnou součástí celkové architektury prostoru daného pokoje, a tak se vyplatí dbát při výběru i na vzhledové vlastnosti. Moc hezky vypadají například kachlová kamna. Ta připomínají starší modely kamen, nicméně svým prostorem a retro vzhledem dokážou upoutat pozornost každého příchozího. Výborné jsou ale i klasické tmavé modely s velkým proskleným prostorem. Na oheň v kamnech uvidíte a dotvoří vynikající atmosféru při příjemném posezení s přáteli v interiéru vaší zimní zahrady.

Krb v zimní zahradě– hede-kamna.cz

Další praktické rady

Myslet byste měli určitě i na výšku stavebního otvoru pro kouřovod. Každý model kamen je typický tím, že může mít otvor buď vzadu, nebo z horní části. Jestliže si budete chtít na kamnech něco ohřát, je lepší volit spíše otvor ze zadní strany. Jinak myslete i na dvojí plášť kamen, který vás ochrání před popálením. Nevíte-li kde vybírat krbová kamna, můžete se podívat například na www.hede-kamna.cz, kde je k dispozici velké množství nejrůznějších typů.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.