Kovaný plot: Funkční a elegantní ohraničení vaší zahrady

Kovaný plot

Máte stále neoplocený pozemek a uvažujete, jakým způsobem situaci řešit? Není se čemu divit, výběr správného plotu není vůbec jednoduchou záležitostí. Na trhu totiž existuje spousta různých provedení, která se vyznačují specifickými vlastnostmi. Jestliže chcete skutečně bytelný plot, který vydrží fakticky navěky, nebojte se vsadit na ten kovaný. Právě na něj se zaměříme v následujících řádcích a přesvědčíme vás o tom, že oproti jiným typům disponuje spoustou předností.

Kovaný plot

Bytelná konstrukce

Kované ploty se vyznačují především maximální pevností. Kov se nejčastěji kombinuje se standardním zdivem, případně s kamenem. Ohnout kovové součásti plotové konstrukce je prakticky nemožné. I díky tomu se takováto bariéra stává téměř nepřekonatelnou pro zloděje. Především modely se špičatými hroty v horní části lze zdolat jen poměrně složitě, jelikož hrozí zranění.

Vydrží navždy

Kvalitní kovaný plot vydrží fakticky navěky. Situace je dána nejen vysokou pevností kovu, ale především povrchovou úpravou. Ta je řešena prostřednictvím žárového zinkování. Povrch se nemusí natírat a dále ani nijak zvlášť udržovat. Vypadá totiž perfektně i bez jakéhokoli dalšího nátěru. Jinak ale není problém jakoukoli barvu nanést. Designově se barevné ploty mohou k některým objektům hodit lépe. Z barev se nejčastěji využívá klasická černá, která nechá vyniknout různým tvarům.

Kovaný plot

Neotřelý design zaručen

Vzhledově se kovaným plotům vyrovnají jen málokteré jiné. Vybírat si lze třeba z kulatých tvarů připomínajících různé starobylé ornamenty. Zajímavé jsou ale i striktní geometrické rovné linie. U společnosti KlaTan si lze vybírat ze spousty zajímavých variací. Jestliže spíše hodláte realizovat plot přímo na míru, není to pro tuto společnost nejmenší problém. Firma řeší jak přímo výrobu plotů, tak i komplexní dodávku. Plot i bránu vám přímo na místě nainstalují specialisté.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.