myti-oken-zaluzie

Jedna lžíce tohoto domácího pomocníka vám zajistí čistá okna během celé zimy. A bez leštění

Hledáte šikovný postup pro mytí oken? A nejlépe takový, který by vás zbavil pracného leštění a vůbec celou tuhle dlouhou záležitost smrsknul doslova do několika minut? Pak vsaďte na náš osvědčený návod.

Budete k němu potřebovat jen jednu obyčejnou věc – aviváž. Jen tu a opravdu vůbec nic dalšího (samozřejmě vyjma vody). Vsadit musíte pouze na jediné – správný poměr vody aviváže.

Mytí oken aviváží – jak na to?

Není to vůbec složité. Jednu lžíci aviváže rozmíchejte se čtyřmi lžícemi vlažné vody a můžete začít s mytím. Množství potřebného prostředku samozřejmě přizpůsobte velikosti vašich oken. Nejdříve omyjte skla i rámy roztokem. Uvidíte, jak se bude veškerá špína doslova rozpouštět. Podle potřeby omyjte vodou a nakonec zbytky aviváže lehce setřete hadříkem z mikrovlákna. Okna budou nádherně čistá i bez leštění. Však uvidíte.

Foto: Pixabay

Mytí oken jedlou sodou

Vsadit však můžete i na jedlou sodu, která má opravdu skvělé čisticí a bělící vlastnosti. Hodí se tedy nejenom pro péči o oblečení, ale také o rámy z PVC. Stačí rozpustit asi 6 polévkových lžic jedlé sody v množství půl litru vody. Na plast pak tuto směs naneste měkkým štětcem nebo houbičkou a nechte chvíli působit. Budou zase jako nová.

Mytí oken glycerinem

Existuje však další osvědčený babský způsob – mytí oken glycerinem. A jak na to? Jednoduše přidejte několik kapek glycerinu do vody, kterou na závěr myjete okna. Tento nenápadný prostředek totiž sníží schopnost usazování pylu, prachu a dalších nečistot na vašich oknech. Vyhnete se tak i vzniku skvrn po dešti a přitom za glycerin nezaplatíte víc, než pár desetikorun.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.jenzeny.cz/domacnost/perfektne-leskla-okna-bez-smouh-pri-myti-oken-se-ridte-temito-triky, https://www.prozeny.cz/clanek/zarucene-triky-na-myti-oken-vyuzijte-pudink-nebo-ocet-17262

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *