Jarní únava – Poradíme, co zlepší váš spánek!

Všichni okolo vás jsou plní energie a dobře naladění, vás však trápí jarní únava? Příčin může být hned několik! Poradíme vám, jak na kvalitní spánek a odpočinek!

Chybí vám energie, jste stále ‘’nabručení’’ a nic vám nevyhází? Problém může být v nedostatečném odpočinku. Pokud jste si již několik nocí řádně neodpočinuli, může se jarní únava změnit v únavu chronickou. Dbejte na správné a kvalitní spaní.

Dáme vám tipy, jak si připravit ideální podmínky ke spánku!

S jarní únavou lze jednoduše zatočit!

Má-li se vám dobře usínat a i probouzet, je třeba si k tomu připravit správné podmínky. Není to jen o klidné atmosféře ložnice, také samotná postel hraje velikou roli. Co tedy v posteli mít a nemít?

Kvalitní matrace je základ pro dobře spaní

Oceníte matraci z paměťové pěny, ortopedickými vlastnostmi a dlouhou životností. Samotnou měkkost matrace pak ještě více podpoří prostěradlo Jersey, které je šito z měkké a hustě tkané bavlny.

Zdravotní polštář pro klidné a zdravé spaní

Po ránu máte ztuhlý krk a trápí vás bolest hlavy? Příčinou může být špatný polštář. Zvolením toho zdravotnického získáte anatomicky správnou polohu krční páteře a tím i tvrdší a pohodlnější spaní.

Povlečení pro ideální teplotu a pohodlí

Budíte se zimou nebo naopak zpocení? Problém je ve špatně zvoleném ložním prádle. Pro chladnější noci si pořiďte flanelové povlečení, které vás zahřeje a zároveň zvýší pohodlí. Teplejší období roku můžete prospat v krepových lůžkovinách, které nevyžadují téměř žádnou údržbu.

Tip! Máte rádi výhodné nákupy? Nenechte si ujít krepové povlečení výprodej

Peřiny a deky je třeba měnit podle aktuálního období

Na pohodlí v posteli má vliv i peřina nebo deka. Ta by měla odpovídat především velikostně, ale také materiálem. V ideálním případě by měla být pokrývka dostatečně prodyšná, měkká i dlouhá. Výhodou je i antialergenní tkanina, která brání usazování prachu a množení roztočů.

Správné postelové prostředí vám pomůže přemoct jarní únavu a cítit se zase svěže!

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.