Kaktusy

Jaké hnojivo na kaktusy se vyplatí?

Kaktusy jsou oblíbenou rostlinkou k pěstování a řada zahrádkářů si v ní přímo libuje. Existuje však mnoho otázek týkajících se péče o kaktusy. Například ohledně hnojení. Jaké nejlepší hnojiva na kaktusy existují? A používat je vůbec? Pokusíme se vám na ně odpovědět.

Jak kaktusy hnojit?

Kaktusy určitě hnojit můžeme. Vyžadují dvoufázové hnojení. To znamená, že při výsadbě přimícháme do substrátu základní hnojivo a to také přidáváme pravidelně do zálivky. Tu poté podáváme alespoň jednou za dva týdny. Přičemž těchto hnojiv je plná řada. Vždy ale radši používejte hnojiva, která obsahují méně dusík a více draslíku se stopovými prvky. Další možností je si koupit hnojiva speciálně určená pro kaktusy.

Hnojivo na kaktusy od AGRO

Mezi dobře hodnocené hnojiva na kaktusy patří například to od firmy AGRO. Jde o kapalné hnojivo pro růst sukulentů a kaktusů, které obsahuje dusík, fosfor a draslík. To vše obsahuje v poměrech 4: 7: 6. Tento typ hnojiva používejte k přihnojování kaktusů, ale i ostatních suchomilných rostlin, jako jsou například aloe vera, agáve nebo opuncie. Roztokem hnojte jednou za dva týdny po celé vegetační období.

FORESTINA kapka hnojivo

Dalším hnojivem, které si představíme, bude FORESTINA kapka hnojivo. Opět je určeno pro kaktusy a sukulenty a představuje produkt tradičního výrobce NPK hnojiv. Toto hnojivo je vhodné k aplikaci na povrch zeminy, z níž rostlina vyrůstá. Hnojivo obsahuje kapalný dusík (5%), fosfor (9%) a draslík (7%). Hnojivo dávkujte tak, že smícháte 15 ml hnojiva a 3 l vody. Před použitím však ještě protřepte a jak bylo již zmíněno, aplikujte na povrch substrátu.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *