Plesnivá rajčata

Jaká zkažená zelenina vydává největší pach?

Čas před Vánoci je plný shonu a stresu. I proto je dobré se alespoň trochu pobavit. Právě proto jsme pro vás připravili článek zabývající se pachem. Ten dokážou vydávat takřka jakékoli potraviny. Stačí, když otevřete lednici, v níž jsou rozdělané nekryté syrečky. Ty dokážou doslova divy, a to nejsou zkažené, ale chuťově většinou vynikající. My se v následujících řádcích zaměříme na smradlavou zeleninu a ovoce. Které plodiny tedy v tomto ohledu vedou?

Hnijící brambory

Když se rozkládají brambory, je to doslova síla. Často není možné jen tak jednoduše najít původce pachu, jelikož je konkrétní brambor zahrabaný v ostatních. Na dně nádoby pak nalezneme poklad, o který bychom se určitě s nikým nechtěli dělit.

Cibule v hnilobném rozkladu

Začala vám někdy hnít cibule? Brr. Odehnívá prakticky zvenčí a nakonec změkne kompletně. Pak vydává většinou až tehdy, kdy se naruší její struktura, a to třeba tlakem ostatních skladovaných cibulí. Příjemná záležitost to určitě není.

Rajčata jsou slabší, ale…

Jestliže zapomenete na rajčata, také se nesetkáte s ničím příjemným. Pach nevydávají takový, jako předešlé zmiňované druhy zeleniny, nicméně vytváří se na nich často nechutná plíseň, jíž se člověk nechce ani dotknout.

Shnilý česnek

Česnek spíše usychá

U česneku se nepříjemného vtíravého pachu jen tak nedočkáte, jelikož velmi rychle usychá, a to mnohdy ještě rychleji než že by se dokázal zkazit.

Pór také raději rychle zpracovat

I tato zelenina se dokáže velmi rychle zkazit. Zvláště, je-li napaden nějakými škůdci. Typickým nepříjemným nepřítelem je vrtalka pórová.

Znáte ještě nějakou více páchnoucí shnilou zeleninu? Nebojte se s námi o váš názor podělit.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *