Jak vyřezat dýni na Helloween

Dýně na Helloween

Milujete strašidelnou atmosféru, kterou přináší pozdní podzim? Kdo by ji neměl rád, šeré večery přichází velmi brzy a střídají beztak již deštivé dny, případně babí léto. Vše je umocněno navíc ponurým svátkem Helloween, který slavíme. Patřičnou atmosféru nám pomohou dotvořit strašidelné dýně, jež je třeba dokonale vyřezat. Pokud nevíte, jaké výjevy se hodí na dýně nejvíce, jste na správném místě. Pokusíme se vám poradit, co se vyplatí z dýní vytvořit, co k tomu budete potřebovat a jakým způsobem postupovat.

Motivy nejen z filmů

Poměrně oblíbené jsou zejména nejrůznější filmové motivy. Kdo by neznal klasickou masku Vřískotu. Pravda je ale taková, že strašit děti takovýmito nestvůrami by nebylo zrovna dvakrát moudré. I proto se vyplatí vsadit spíše na jemnější motivy, které budou sice nápadité, ale na první pohled tolik nepostraší. Moc hezcí jsou nejrůznější vtipní skřeti anebo jakékoli jiné výjevy. Je pouze na vás, do jaké míry chcete vaše ratolesti vystrašit, nebo nikoliv.

Stačí nůž, škrabka a pevné nervy

Nástrojů nemusíte mít k této práci nijak výrazně moc. Stačit by vám měl i obyčejný špičatý kuchyňský nůž, kterým se do těla dýně dostanete a následně můžete začít kouzlit. Čím je nůž tenčí, tím se vám s ním pochopitelně bude lépe pracovat. Vaše obratnost se doslova znásobí a vy budete pohodlně vykrajovat podle potřeby. Stačit by měl i velmi krátký nožík. Délka totiž bude spíše na škodu než na cokoli jiného.

Klasický postup při vykrajování dýně

Vykrajování dýně není nijak složité. Stačí pouze a jedině odkrájet horní část dýně a pak vybrat její interiér. Vše dostanete rychle ven a pak můžete teprve s odkrojenou horní částí vytvářet oči, nos a další součástí dýňové tváře. Je pouze na vás, co postupně vymyslíte a jak se budete danému motivu podrobně věnovat. Fantazii se meze nekladou. Pusťte se proto do díla!

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.