Jak vyřešit skladování běžných věcí z domácnosti? Možností je několik

Každému z nás se postupně hromadí spoustu věci, kterých se nechce nebo nemůže zbavit. Sportovní trofeje, hračky po dětech, starší oblečení, které by se ještě dalo nosit. Také někam musíme uložit sezónní oblečení a boty, batohy, kufry a vybavení jako jsou lyže, brusle, lehátka a stany. Tento výčet není zdaleka kompletní a už evokuje otázku, kde tyto věci skladovat?

Úložné prostory v domě

Pokud bydlíme v rodinném domě nebo ve vilce, pak bychom měli mít skladovacích prostorů dostatek. Věci můžeme uložit ve sklepě, na půdě nebo v místnosti, kterou máme pro skladování vyčleněnou. Použití každého z těchto míst má svá pro a proti. Ve sklepě můžeme skladovat jen v případě, že v něm není vlhko. Jinak riskujeme, že uložené věci zvlhnou a zplesniví. Při skladování na půdě by vlhkost neměla být problémem, protože půdy bývají dobře větrané. Tady je potřeba dodržet pravidlo, aby skladované věci nebyly uložené blízko komína, který se používá. V tom případě by mohlo nastat nebezpečí požáru. Dále je potřeba zabezpečit půdní okénka proti ptákům, netopýrům nebo kunám. Nezvaní návštěvníci by mohli uložené věci znehodnotit.

Jak skladovat v menším bytě

V bytě, který je v panelovém domě nebo v bytovce, je místa na skladování podstatně méně. Tady hodně záleží na tom, aby uložené věci byly dobře urovnané a abychom využili každé volné místo. Pro skladování můžeme použít vestavěné skříně nebo sklep. Úložný prostor ve vestavěných skříních je ale poměrně omezený. Co se týká sklepa, tak ten také nebývá největší a ve většině panelových a bytových domů se navíc jedná o napůl veřejnou zónu.

Další možnosti skladování

Skladovací prostory, které máme v domě nebo v bytě, nestačí? Potom můžeme část věcí uložit v garáži nebo v zahradním domku. Tady je potřeba mít na paměti, že garáž je primárně určená pro parkování aut, motorek a jiných vozidel. Také zahradní domek by se postupem času neměl stát přeplněným skladištěm. Pokud nám místo, které máme k dispozici, nestačí, můžeme si pronajmout osobní skladovací kontejner. Nejmenší typ má rozměr 6,7 m2, do největší by se vešlo vybavení středně velkého bytu. Skladovací kontejnery jsou zabezpečené a pro nájemce neomezeně přístupné.

Při skladování je pořádek základ

Ve všech typech úložných prostorů je potřeba skladované věci narovnat do regálů, krabic nebo úložných boxů. Při hledání určité věci nám pomůže to, když si na krabice napíšeme, co se v nich ukrývá. Pokud věci uložíme do uzavřené krabice, tak zamezíme jejich zaprášení, zamazání nebo jinému znehodnocení.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.