Jak vybrat zahradní osvětlení v několika krocích

Světlo

Krásná zahrada je bezesporu snem i realitou mnohých z nás. Když se ale setmí, často její kouzlo zmizí. Je to škoda, jelikož efektně a efektivně řešené zahradní osvětlení může i zdánlivě fádní prostor dokonale vylepšit. Jak ale taková správná zahradní svítidla vybrat? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Účel osvětlení na první pozici

Jednoznačně. Měli byste si naplánovat, jak chcete mít určité zóny v exteriéru osvětlené. Často se osvětlují především prostory, které lákají posezení. Jde tradičně hlavně o altány, lavičky nebo pergoly. Stejně tak je důležité osvětlit pochozí plochy. Světelné body mohou být u chodníků nebo pěšinek a podobně. Pokud potřebujete upozornit na nějaký zajímavý architektonický detail, venkovní osvětlení to hravě zvládne.

Charakter umístění svítidel

Také v tomto ohledu je třeba se mít na pozoru. Volit je možné jak klasická stojná svítidla, která fungují jako světelné sloupky. Hodně oblíbená jsou mimo jiné také závěsná svítidla. Do posezení se mohou pochopitelně hodit i stropní. Alternativ je zkrátka poměrně hodně. Výborná jsou třeba zmiňovaná závěsná svítidla v mobilní podobě. Dají se jednoduše přenést z jednoho místa na druhé.

Klasické, nebo solární osvětlení?

I tento aspekt byste měli promyslet. Solární osvětlení je vynikající, jelikož vám ušetří energii. Zároveň je ale nutné dávat pozor na to, aby svítidla dokázala daný prostor dokonale prosvětlit. Ne všechna světla solárního typu to dokážou zvládnout. U klasických světel je třeba počítat s vedením elektřiny.

SvětloFoto: Mojesvetla.cz

Barva světla

Do exteriéru se hodí samozřejmě hned několik barev. Jakousi klasiku představuje zejména studená bílá. Moc hezky ale vypadá i teplá bílá a případně ryze žlutý odstín. Jinak lze samozřejmě volit i jiné barevné variace.

Nakupte si pohodlně online

Přesně tak. Ideálně s použitím nějakých slevových kódů. Výbornou volbu představuje zejména slevový kód Svetla24.

Náhledové foto: Mojesvetla.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.