wheelbarrow-1416984-1279×850

Jak vybrat zahradní kolečko

Zahradní kolečko patří mezi tradiční pomůcky, které mají místo v každé kůlně či zahradním domku. Není se čemu divit, jelikož materiál potřebujete převézt každou chvíli. Jestliže tak chcete činit s co možná minimální námahou, stojí za to popřemýšlet o tom, které vozíky a zahradní kolečka volit. K dispozici je totiž spousta nejrůznějších modelů. Podívejme se tedy na jednotlivé důležité aspekty výběru zahradního kolečka a také na jeho druhy.

Podle čeho vybírat zahradní kolečko

Jak již bylo řečeno, kritérií pro výběr zahradního kolečka je spousta. V první řadě byste měli dbát hlavně na celkový objem a nosnost daného modelu. Vše se odvíjí od toho, kolik materiálu budete potřebovat odvézt, respektive, kolik bude vážit. Korba kolečka bývá standardně vyrobena z kovu. Existuje sice i objemnější zahradní kolečko s plastovou korbou ( cca 100 litrů ), nicméně u toho nepočítejte s převozem nějakým těžších materiálů. Optimální je pro zahradní pomůcky a také pro seno, štěpků a lehký materiál. Co se týká kolečka, výborné je nafukovací o průměru 300 až 400 mm. Nepoškodíte jízdou zeminu a odvezete skoro cokoli.

Skládací model pro častý převoz

Jestliže máte zahradu mimo vlastní dům, vyplatí se vsadit na skládací kolečko, které si pohodlně převezete na místo vždy, když to budete potřebovat. Skládací modely jsou k dispozici v nosnosti 20 a 50 kg. Složíte je díky efektivnímu, a přesto vcelku jednoduchému mechanismu během několika málo vteřin. Jedinou slabou stránkou u skládacího kolečka je pryžové kolo způsobující rýhy v trávníku.

Elektrické kolečko pracuje za vás

Na trhu existuje i elektrické kolečko, které disponuje pojezdem, jenž umožní pohodlnější jízdu s minimálními požadavky na fyzickou kondici obsluhy. Motorové kolečko převeze prakticky cokoli a v zimním období může pohodlně pomáhat odhrnovat sníh. To j hlavně u zahrad a domků s delšími vjezdy oslova nedocenitelné.

Sdílet

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *