Jak správně pečovat o psí srst? Odbornice se podělila o triky

Pes

Lesklá a zdravě vypadající srst je nejen hezká na pohled, ale také značí celkově dobrou kondici zvířete. Jaké přípravky používat a jak o srst pečovat? S tím vám poradí odbornice.

Vybírejte vhodnou psí kosmetiku

Při použití kondicionéru je usnadněna péče o srst pejska do dalšího koupání, nečistoty je totiž možné ze srsti stáhnout pouze vlhkým hadrem a není potřeba koupat celého pejska,“ doporučuje veterinární lékařka Renáta Valášková ze společnosti Aveflor. Zároveň také nemusíte pejska koupat každý den.

Vybírejte produkty s přidanou hodnotou

Protože srst pejsků přitahuje parazity, je vhodné, především v letní sezoně volit šampony, které zároveň působí i proti parazitům. Dokážou je zlikvidovat, ovšem ještě lepší je, pokud umí předcházet tomu, aby se klíště nebo jiný nežádoucí host na srst psa vůbec přichytilo.

Pes

Foto: Pixabay

Pravidelně srst kartáčujte

Rozhodně nezapomínejte na pravidelné kartáčování pejsků. Nejlépe venku při procházce, abyste si domů nezanesli chlupy. „Kartáčováním pejska zbavíte nejen přebytečné srsti, ale zároveň stimulujete jeho kůži, což pomáhá k přirozené tvorbě olejů, které zajišťují lesk srsti. Kartáčování také prokrví pokožku a tím stimuluje růst srsti, navíc je i příjemnou masáží pro psy. Plemena s dlouhou srstí je dobré kartáčovat alespoň dvakrát týdně, předejdete tak i tvorbě nehezkých „dredů“,“ radí MVDr. Renáta Valášková ze společnosti Aveflor.

A co dělat, když se vyskytnou jakékoli potíže? Pokud pejskovi jde srst špatně rozčesat, můžete si pomoci speciálními kartáči i kondicionéry ve spreji, nebo používat psí kondicionéry po koupání. Krátkosrstá plemena stačí kartáčovat 3x do měsíce.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: PR text Aveflor, https://www.bydlet.cz/590355-vzhled-strsi-psa-nam-prozradi-zdravi-i-peci/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)