I vaše zahradní studna si zaslouží rozbor vody

Voda

Máte na své zahradě studnu, nebo uvažujete o její realizaci? Pokud ano, rozhodně pro vás bude nejdůležitějším kritériem pro čerpání vody její kvalita. Je jasné, že kopání nebo vrtání nové studny je třeba doprovodit právě zjištěním jakosti vody, již budete čerpat. U stávajících studen je taktéž nezbytné vědět, jak na tom voda z pohledu obsahu různých látek vlastně je. I proto se v následujících řádcích zaměříme na důvody pořízení rozboru vody a možnosti, jež se vám nabízejí.

Rozbor vody vám dá jistotu

Precizní rozbor vody dokáže definovat množství látek, jež jsou ve vodě obsaženy. Budete tak vědět, jaké bakterie se v ní nacházejí, zdali má kyselý, nebo spíše zásaditý charakter, obsah železa a to, jestli je voda tvrdá. Nechat si zjistit kvalitu vody není žádnou povinností, kterou by vám ukládal zákon, nicméně pro svůj vlastní klid stojí za to nechat jej realizovat profesionální firmou. Bylo by zcela zbytečné vystavovat sebe i vlastní rodinu a přátele vlivu škodlivých látek, jež mohou být ve vodě zastoupeny. Vše může vést například ke kornatění tepen, artritidě a mnohým dalším neduhům.

Akreditovaná laboratoř

Spolehněte se na profesionály v oboru

Rozbor vody musí řešit specializovaná společnost disponující akreditovanou laboratoří. Chcete-li mít jistotu, spolehněte se na služby firmy Profivoda s.r.o. mající sběrná místa všude po celé České republice. Firma vlastní akreditovanou laboratoř, kde zjistí všechny vlastnosti vaší vody. Zvolit si můžete krácené či komplexní rozbory, a to jak v teplé, tak i studené podobě. Vše probíhá zcela podle platné vyhlášky 252/2004 Sb., 254/2001 Sb., 428/2001 Sb. a jejich příloh.

Není nic jednoduššího…

Objednání rozboru vody není nijak složité. Můžete tak učinit přímo na stejnojmenném webu zmiňované společnosti profivoda.cz, anebo telefonicky. Co se týká celkové ceny, ta se pohybuje okolo 1600 korun s DPH včetně dopravy, a to po celé České republice. Záleží na tom, jaký rozbor si zvolíte.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.