I vaše terasa si zaslouží kvalitní nátěr

Dřevěná terasa vypadá maximálně stylově a upoutá pozornost každého příchozího. Tedy alespoň v případě, že se o ni její majitel dokáže postarat. Období po skončení zimy bývá z pohledu údržby dřevěného povrchu poměrně frekventované. Není se čemu divit. Změny teplot a střídání se suchého období s deštěm působí na povrch značně negativně. Vynikajícím řešením je opatření terasy kvalitním nátěrem, který ji dokáže dlouhá léta afektivně chránit. Podívejme se tedy na možnosti, které se nabízejí.

Přírodní oleje dokážou divy

Jestliže se rozhodnete opatřit vaši terasu olejem, pak rozhodně volte kvalitní přírodní oleje na terasy. Mnohdy totiž lidé ve snaze ušetřit shání co nejlevnější produkty, které jsou často neekologické a dřevo ochrání pouze krátkodobě. Vzhledově také povrchu nepomohou, ba naopak mnohdy ještě terasu poškodí. Určitě je třeba klást důraz i na barvu oleje, která dokáže dát terase také úplně jiný mnohem svěžejší vzhled.

Volte kvalitu

Vsadit na kvalitní olej by mělo být samozřejmostí. Výbornou volbou jsou terasové oleje OSMO. Jedná se o ryze přírodní nátěry určené na dřevěné povrchy, které se vyznačují vysokou mírou šetrnosti k životnímu prostředí a maximální výdrží. Zkušenosti tohoto výrobce za desítky let intenzivního vývoje jasně hovoří pro tyto produkty. Dřevo po natření tímto přípravkem dokáže stále dýchat. Na jeho povrchu se totiž nevytváří žádný nepropustný film. Oleje dokážou proniknout póry až do vnitřních částí dřeva a ochránit jej tak mnohem intenzivněji.

Snadná aplikace a obrovské množství odstínů

Pokud si budete vybírat olej na terasu OSMO, můžete volit ze skoro nekonečného množství odstínů. Spolehnout se budete moci i na to, že jeho aplikace bude jednoduchá a rychlá. Nátěry této značky se po čase stoprocentně nebudou odlupovat a povrch terasy bude vypadat maximálně svěže. Výborná je mimo jiné také hospodárnost z hlediska množství nanášení samotného oleje.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.