Hledáte inspiraci pro investování vašich peněz? Co takhle pořídit montovanou chatu?

Montovaná chata

V době rostoucí inflace řada lidí přemýšlí nad tím, jak vhodně před ní ochránit své finance. Na účtu ztrácejí na své hodnotě, takže to chce jiné řešení. Zde se nabízí investice do nemovitosti a nemusí to být zrovna rodinný dům. Vždyť i taková chata je zajímavá. Navíc ji lze využívat i k pronájmu. Co takhle uvažovat nad montovanou stavbou?

Jaká je návratnost investice?

Návratnost je závislá na lokaci a dalších aktivitách, které se v okolí nacházejí. Pokud dokážete chatu pronajímat „celoročně“, může být návratnost investice okolo 5 let.

Chata i bez stavebního povolení

Představte si, že máte pozemek v chatové oblasti. Můžete ho využít k výstavbě modulární víkendové chaty, kde budete trávit chvíle svého odpočinku ve volném čase. Je to jedna z možností, jak vhodně investovat své peníze. A když budete chtít, dá se v takové chatě bydlet i celoročně, třeba v době, kdy si budete užívat zaslouženého důchodu. Chata s dispozicí 1+kk, s obytnou plochou 24 m2 a zastavěnou plochou 30 m2 dokonce ani nepotřebuje mít stavební povolení.

Dlouhá je 869 cm, široká 369 cm a vysoká 330 cm. Je tedy dostatečně velká na to, aby se vám v ním dobře žilo. O teplo domova se postarají krbová kamna s venkovním izolovaným komínem. Laminátová podlahová krytina je praktická a jednoduchá na údržbu. Jednotka rekuperace vzduchu zajistí tiché a kontinuální větrání a odsávání vzduchu, takže v místnosti budete mít stále čerstvý.

Montovaná chataFoto: Apeza.cz

Chata i pro náročného zákazníka

Zatímco v minulosti si lidé chaty stavěli většinou svépomocí, dnes si je můžete nechat postavit na klíč. Získáte moderní nemovitost se zajímavým designem, který uspokojí i náročnou klientelu. Zajímavou alternativou klasické zděné stavby je modulární systém. Montovaná chata s dispozicí 2+kk s obytnou plochou 48 m2 je v nízkoenergetickém provedení, což je v současné době neustálého zdražování energií vítané. Tím se také zrychlí návratnost vaší vložené investice.

Centrální obytné místnosti nechybí výrazný designový prvek v podobě francouzských oken, která dostatečně prosvětlují interiér. Krbová kamna v zimě zahřejí a poskytnou pocit domácí pohody. Za obytnou místností s kuchyní a jídelním koutem jsou umístěny další dva pokoje a koupelna. Umíte si v této chatě představit žít celoročně? Není to tak těžké, že.

Montovaná chata

Foto: Apeza.cz

Vlastnosti modulární chaty

Jedná se o difuzně uzavřenou konstrukci 694 × 330 × 869 cm s plastovými okny a dveřmi a laminátovými podlahami. Fasáda je zateplená, nechybí jednotka rekuperace vzduchu a venkovní izolovaný komín. Ve standardním provedení jsou obklady a dlažby a bílá kuchyňská linka. Rám modulu tvoří samonosná konstrukce z galvanicky ošetřených ocelových profilů šířky 100 mm. Podlaha je izolovaná minerální vatou a parozábranou. Spodní desku tvoří OSB 3, desky Fermacell, laminátová podlaha, případně vinyl nebo dlažba.

V koupelně je sprchový kout se skleněnou zástěnou a baterií, umyvadlo s baterií, skříňka, zrcadlo s osvětlením, závěsné WC, elektrický topný žebřík, elektrický ohřívač vody a odvětrávání koupelny. Střechu tvoří tepelně izolační panel s plechovou lakovanou krytinou včetně minerální vaty.

Náhledové foto: Apeza.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.