Druhy orchidejí: jaké nejčastěji pěstujeme a jejich krátká charakteristika

Cattleya

Když se řekne orchidej, řada z nás si ihned představí druh Phalaenopsis. Jedná se o jednu z nejméně náročných druhů orchidejí, které nás mohou potěšit bohatství svých různobarevných květů. Rozhodně bychom ale měli vědět, že se nejedná o jediný druh. Ve skutečnosti je velké množství druhů orchidejí, z nichž některé už určitě znát budete. Protože Phalaenopsis známe všichni velmi dobře, v tomto článku přejdeme na hned na ty méně známé.

Cattleya

Ani tato orchidej není náročná na pěstování, má však speciální požadavky, které je dobré znát ještě před jejich koupí. Jedná se o poměrně rozšířenou skupinu, kdy některé mohou mít malou velikost, jiné dorůstají do výšky až 1 metr. Pro své pestrobarevné květy jsou velice oblíbené – mohou být bílé, růžové, fialové, fialové a červené. Doporučuje se pro pěstitele, kteří již mají zkušenosti s klasickými orchidejemi Phalaenopsis – ti totiž už vědí, jak je správně zalévat a jinak pečovat o tento specifický druh květin.

Dendrobium

I Dendrobium může vyžadovat určité speciální podmínky pro pěstování. I dendrobium zahrnuje popínavé druhy, některé však mohou dosáhnout výšky až 60 cm. Na zimu může dojít ke ztrátě listů, jedná se ale o zcela přirozený jev. Listy raší ve tvaru spirály na vrcholku hlízy, ale také ve dvou řadách. Květy této rostliny přichází v celé řadě barev, mohou být jednobarevné i vícebarevné. Mohu kvést i několikrát do roka.

Cymbidium

Foto: Pexels

Cymbidium

Jestliže toužíte po dalším druhu orchideji, která bude podobně nenáročná, jako Phalaenopsis, rozhodně byste měli vsadit na Cymbidium. Některé z těchto orchidejí mohou dosahovat výšky pouze 15 cm, jiné zase mohou být vysoké až 1,5 metru. I je můžeme sehnat ve spoustě barev, jednobarevném i vícebarevném provedení. Někomu se ale nemusí zamlouvat vůně těchto rostlin.

Zdroj: https://fajnyogrod.pl/porady/8-najpopularniejszych-odmian-storczykow-zobacz-wybrane-rodzaje-storczykow/

Foto: Pexels

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!