nasezahrada.com_ars_cz_nahledovy

Jak docílit toho, aby fasáda vašeho domu vypadala jako nová?

Dali jste si spoustu práce s úpravou zahrady a k dokonalosti vám již chybí jen pár drobných detailů? Jste téměř spokojeni, ale když se na pozemek podíváte s odstupem, něco vám říká, že celkový dojem kazí špinavá fasáda vašeho domu? S tím byste měli něco udělat. Ne nadarmo se říká, že fasáda je vizitkou domu a dům je zase zlatým hřebem zahrady. Ale jak všechny zašlé nečistoty odstranit?

I váš dům může opět působit reprezentativním dojmem. Připravte se však na to, že čištění fasády není jednoduchá činnost. Naopak se můžete setkat s nečistotami, se kterými si běžné čisticí prostředky na fasádu neporadí.

Jaké druhy nečistot se usazují na fasádě?

Fasáda chrání dům před mnoha druhy nečistot. Ty lze rozdělit na anorganické (např. smog, špína, bahno apod.) a organické (plísně, řasy, mechy, lišejníky…). Dalším specifickým typem znečištění je graffiti. Odstranění barvy z povrchu komplikuje fakt, že proniká poměrně hluboko do struktury materiálu. Stejně pracné je i čištění nápisů provedených lihovými fixy.

nasezahrada.com_ars_cz_01

Proč fasádu čistit?

Pomineme-li fakt, že pravidelné mytí fasád přispívá k dlouhodobě pěknému bydlení, nabízí se i několik dalších a ryze praktických důvodů, proč čištění nezanedbávat. K těm hlavním patří prodloužení životnosti fasády a udržení její termoizolační vlastnosti.

Čistit vlastními silami, nebo se obrátit na odborníky?

Máte dvě možnosti. Můžete fasádu vyčistit svépomoci, nebo kontaktovat specializovanou firmu. První varianta je časově a fyzicky náročná. Navíc hrozí, že bez předchozích zkušeností nedosáhnete požadovaného stupně vyčištění.

nasezahrada.com_ars_cz_02

Spolupráce s renomovanou firmou, která vám doloží reference a garantuje výsledek, je radost. Ve finále vás čištění fasády nevyjde příliš draho, a to nejen proto, že byste museli stavět lešení – není příliš složité spočítat, kolik toho uděláte za dobu, kterou vám ušetří odborníci.

Praktické informace o mytí fasády najdete na www.ars.cz.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *