Destilovanou vodu si vyrobíte i doma. Čas od času se vyplatí nalít ji do lahve na pití nebo do konvičky pro květiny

Destilovanou vodu si vyrobíte i doma, destilovaná voda, voda, pitný režim, trik

Destilovanou vodu si vyrobíte i doma. Čas od času se vyplatí nalít ji do lahve na pití nebo do konvičky pro květiny. Mnoho lidí věří, že destilovaná voda je pro tělo lepší a užitečnější než běžná voda. Jenže neustále ji kupovat může přijít hodně draho. Dozvíte se, jak si destilovanou vodu vyrobit doma – snadno a rychle.

Jak si doma vyrobit destilovanou vodu?

Destilace je proces, při kterém voda projde všemi třemi stavy: pevným, kapalným a plynným. Cílem je ohřát vodu, přeměnit ji na páru a získat zpět kondenzací pomocí kostek ledu. Na tento zajímavý experiment budete potřebovat velký hrnec z nerezové oceli s poklicí, skleněnou misku a chňapky, které vám ochrání ruce při manipulaci s horkou vodou.

Voda

Foto: Pixabay

Jak na to?

Existuje mnoho způsobů destilace vody, včetně použití filtru s aktivním uhlím. Ten, který vám dnes představíme, je jedním z nejjednodušších. Začněte tím, že naplníte polovinu hrnce vodou. Poté položte na kapalinu skleněnou misku, která bude plavat. Vodu zahřejte na střední teplotu a dávejte pozor, abyste ji nepřivedli k varu. Poté vytvořte kondenzaci umístěním poklice dnem vzhůru a naplněním kostkami ledu. Ledové kostky způsobí tepelný šok, který vyvolá kondenzaci. Zkondenzovaná voda se poté zachytí v míse. Pokračujte, dokud nebudete mít dostatek destilované vody. Nasaďte si chňapky, sejměte hrnec z plamene a nashromážděnou vodu nechte vychladnout v chladničce.

Jak používat destilovanou vodu?

Destilovaná voda se používá hlavně v kosmetickém průmyslu k výrobě vody z růžových květů nebo k výrobě éterických olejů. Můžete ji proto integrovat do své kosmetické rutiny tím, že ji použijete k naředění vašich přírodních kosmetických výrobků. Je to vynikající ošetření, které pomáhá očistit citlivou, mastnou, smíšenou a zralou pleť.

Jednu měsíčně pak doporučujeme dopřát si detox a zařadit jí do svého pitného režimu – a to zvláště v případě, že jste jinak odkázán jen na vodu z PET lahví, v níž mohou být různé chemikálie. A ocení ji i vaše rostliny – a to zejména při rosení. Nedojde u nich totiž k ucpání mikropórů nejrůznějšími minerály.

 

Zdroj: https://www.portalridice.cz/clanek/vyrobit-destilovanou-vodu-po-domacku-nebo-ji-koupit, https://reknijak.cz/dum-zahrada/jak-vyrobit-destilovanou-vodu-doma-a-da-se-tato-voda-pit/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)