Dejte si skvělé smoothie plné vitamínů

Momentálně je zahradní sezona na svém počátku, nicméně postupem času se vám jistě začne hromadit vlastní úroda a bude třeba ovoce a zeleninu nějakým způsobem zpracovat. Chcete-li vsadit u nás na ještě stále méně tradiční, ale vynikající koktejly, pak je vynikající volbou smoothie. Tento mixovaný nápoj z čerstvé zeleniny a ovoce představuje doslova vitamínovou bombu, kterou byste si neměli nechat ujít. Pokud nevíte, oč se jedná, a jak si smoothie vyrobit, nezoufejte. Poradíme vám.

Nápoj s tradicí

Smoothie není žádnou novinkou. Jedná se o tradiční ovocný či zeleninový nápoj, který vznikl již ve 30. letech 20. století. Svůj původ má ve Spojených státech amerických. Samotný název smoothee či smoothie lze volně přeložit jako něco, co se dává do mixéru. V 60. letech byly v USA spojovány tyto nápoje především s makrobiotickou stravou. Momentálně je velmi známý řetězec Smoothie King, který disponuje více než 600 pobočkami po celém světě.

Smoothie

Připravte si smoothie doma

Vyrobit si vlastní smoothie doma není vůbec nic složitého. Potřebovat budete pouze samotné ingredience a kvalitní smoothie mixér. V první řadě byste měli zvolit nosné ovoce anebo zeleninu, která bude udávat celému nápoji hlavní chuť. Pak byste měli vše smíchat s mlékem, jogurtem či sójovou náhražkou v případě, že jste alergičtí na laktózu. Použít můžete klidně i sladidlo typu cukru, medu anebo čehokoli jiného. Následně přidáte třeba ještě další ingredience ze zahrádky a vše rozmixujete.

Sklenice plná vitamínů

Smoothie nabízí spousty vitamínů. Klidně se může stát nedílnou součástí vašeho zdravého jídelníčku. Tedy v případě, že jej budete v souladu s ním připravovat. Díky smoothie můžete regulovat svou tělesnou hmotnost a dodávat tělu dostatečné množství energie, kterou nezbytně potřebuje ke svému bezproblémovému chodu. Zajistíte i dostatečný přísun vlákniny a můžete si organismus i detoxikovat.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.