Co platí na slimáky: Tihle pomocníci odvedou veškerou těžkou práci za vás

Slimák

Co platí na slimáky? Existuje celá řada osvědčených prostředků, a pokud je použijete správně, už nikdy vám nebudou tito škůdci přidělávat vrásky. My se v následujících řádcích podíváme mnohem podrobněji na to, jakým způsobem slimáky ze zahrady vyhnat.

Popel z kamen se dá použít jako bariéra pro slimáky

Na okrajích zahrádky můžete vytvořit vrstvu popela, který slimáci nemají rádi. Vytvoří se jim tak překážka a nebudou se dostávat k vašim rostlinám.

Kávová sedlina také funguje jako dobrý repelent na slimáky. Kávovou sedlinu můžete rozsypat kolem svých rostlin, což slimáky odradí a zabrání jim v přístupu.

Pomůže i oblíbené koření

Skořice je další vynikající přírodní repelent na slimáky. Můžete ji rozsypat v okolí rostlin nebo ji vysypat přímo na slimáky. A nezapomeňte na rozmělněné vaječné skořápky, i ty jsou účinným prostředkem proti slimákům. Jejich ostré hrany slimáky odradí a zároveň pomohou v boji proti hmyzu.

Slimák španělský

Foto: Pixabay

Kukuřičná mouka je další přírodní prostředek, který můžete použít jako past na slimáky. Lze ji nasypat kolem rostlin a nechat ji tam přes noc. Slimáci se se na ni přilepí a uvězní se v ní. Ráno je stačí jen posbírat.

Cibule také pomůže

Cibule jsou přirozeným repelentem proti slimákům. Stačí je rozpůlit a položit kolem rostlin. A skvělý je také jablečný ocet. Stačí ho rozmíchat s vodou a aplikovat kolem rostlin.

Je důležité si uvědomit, že žádná metoda není proti slimákům stoprocentně účinná. Doporučuje se proto kombinovat různé metody a sledovat, která je nejúčinnější pro vaši konkrétní situaci. Použití přírodních repelentů a pastí je nejen účinným, ale také humanitárním způsobem, jak se vypořádat se slimáky a ochránit rostliny.

 

Zdroj: https://skudce.pacho-lek.cz/krtek-2/videonavod-jak-ho-vypudit?gclid=CjwKCAjwx_eiBhBGEiwA15gLN-vfPH9pThBAae_PGA4WnDfqvXJ8A64ti2-AMt2MvuHFbaLPHtO0xhoCN9YQAvD_BwE, https://www.krejsashop.cz/cs/m-155-krtek-obecny?gclid=CjwKCAjwx_eiBhBGEiwA15gLN5G3TiFz9dGSZvR0BtBN-P1zWnKNL51HsXd_XOtO6eFXG15woXurFxoCPbUQAvD_BwE

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)