Citron s jedlou sodou jako bič na nepříjemné pachy

Citrony

Nepříjemné pachy linoucí se z odpadkového koše představují v jakékoli domácnosti velkou nepříjemnost. A není se čemu až tolik divit. Vždyť do odpadkových košů dáváme prakticky všechno a mnohé potraviny velmi rychle podléhají zkáze. Pach tedy logicky vzniká a je často velmi nepříjemný. Prostoupit dokáže celu domácnost. V obchodech existuje spousta různých chemických prostředků na jeho eliminaci, respektive překrytí. Přesto je lepší sáhnout do domácích zdrojů. Nic složitého, stačit vám bude pouze citron a jedlá soda. Nevěříte? Pak nepřestávejte číst.

Jednoduchý roztok

Pro efektivní a trvalé odstranění zápachu z koše je zapotřebí hned několik věcí. Jedná se především o:

  • 1 větší citron,
  • třičtvrtě hrnku sody,
  • půl hrnku vody,
  • půlka lžičky saponátu,
  • 10 kapek čajovníkového oleje.

Jak na to?

Vcelku jednoduše. V první řadě je pochopitelně zapotřebí sehnat veškeré ingredience. Pak už můžete s přípravou tohoto účinného, silného a ekologického přípravku začít. Prostě jen jednoduše smícháte veškeré ingredience a vznikne vám silně prstovitá směs. Jestliže je řidší, pak se nebojte přidat ještě sody a také soli. V případě příliš husté konzistence je naopak nezbyté přilít do směsi vody. Zkrátka výsledek uvidíte jednoduše sami.

Způsob použití pasty

Opět nic složitého. Optimální je vzít pastu na houbičku a vyčistit kompletně celý koš. Špína i zápach se odstraní a koš se poté už jenom jednoduchým způsobem vypláchne a nechá vyschnout. Poté už na zápach můžete velmi rychle zapomenout. Koš bude navíc desinfikován. Ze zbytku pasty jednoduše vytvarujte malé kuličky nebo jiné útvary a v případě, že bude koš opět vydávat nepříjemný pach, do něj jednu z kuliček vhoďte. Jedlá soda ve směsi bude pohlcovat nejen zápach, ale také přebytečnou vlhkost. Citron a esenciální oleje budou zdroji svěží vůně.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.