Chystáte se na dovolenou? Robotická sekačka se o váš dokonalý trávník postará, i když nebudete doma

Robotická sekačka

Příprava zahrady před odjezdem na dovolenou může být pro mnoho zahrádkářů velkou výzvou. Jak si ale můžete být jisti, že se po návratu z dovolené setkáte s krásně upravenou a zdravou zahradou? V tomto článku vám přinášíme několik užitečných tipů, které vám pomohou připravit vaši zahradu na vaši nepřítomnost. Od zalévání a postřiků plodin, přes zabezpečení proti škůdcům až po usnadnění sekání trávníku – máme pro vás tipy, které vám ulehčí práci a udrží vaši zahradu v perfektním stavu.

Zalití zahrady

Před odjezdem je důležité zalít zahradu, abychom se ujistili, že bude dostatečně zavlažena. Pokud zahrada nebude pravidelně zalévána, může se stát, že rostliny uschnou a nebudou schopny přežít bez dostatečného množství vody. Nejlepší je, pokud máte známé či sousedy, kteří by vám přišli zahradu v době vaší absence alespoň párkrát zalít. Pokud nikoho takového nemáte, nezoufejte, a zahradu alespoň důkladně zalijte těsně před vaším odjezdem.

Postřiky plodin

Pokud máte na zahradě okrasné květiny nebo pěstujete ovoce a zeleninu, může být užitečné před odjezdem aplikovat postřiky, abyste zabránili škůdcům nebo nemocem. Jelikož nebudete doma pro případné odhalení škůdců, vyplatí se zde preventivní postřik, abyste o vaši úrodu nepřišli. Většina zahradních center nabízí širokou škálu postřiků, které mohou být použity k ochraně rostlin.

Postřik na mšicePostřik stromů : Foto Radek Štěpán

Robotické sekačky a moderní technologie

Robotické sekačky jsou vynikající pomocníci, kteří se postarají o naši zahradu za nás. Tyto sekačky jsou vybaveny moderními technologiemi, jako jsou senzory či GPS, aby dokázaly přesně posekat váš trávník. Díky nim dokážou bezpečně pracovat bez našeho přímého dohledu, zvládnou se vyhnout překážkám nebo se například vrátit se do své základny, aby se nabily. Například robotické sekačky Robomow vám svou samostatností v péči o váš trávník usnadní jak odjezd, tak také příjezd z vaší dovolené. „Robotické sekačky mají tu výhodu, že spolehlivě pracují, i když nejste doma. Nemusíte je kontrolovat, ani je nějak ručně ovládat. Zaleží pouze na tom, jak si je sami nastavíte. Proto se opravdu nemusíte bát vyrazit mimo domov i na delší dobu,“ říká Aleš Chrobok, odborník na zahradní techniku.

Přidání sítí na ovocné stromy a keře

Pokud máte na zahradě ovocné stromy nebo keře, můžete se pomocí sítí pokusit ochránit své plody před ptáky a jinými hladovými zvířaty. Tyto sítě zabrání ptákům v přístupu k ovoci a zároveň ochrání vaše plody i před různými škůdci. Budete mít tak větší jistotu, že nepřijdete o veškerou vaši úrodu, které dáváte svou lásku a péči.

Zahradní úpravy

Před odjezdem můžete také udělat několik úprav na vaší zahradě, abyste se ujistili, že bude vypadat co nejlépe. Při úpravách zahrady je dobré myslet také na to, zda zahrada bude připravená na případné deště a bouřky. Pokud je v předpovědi nepříznivé počasí, můžete například odstranit větve, které by mohly spadnout a poškodit vaši zahradu. Také byste měli zkontrolovat, zda jsou ploty a brány pevné a spolehlivé, aby chránily váš majetek před nevítanými hosty.

Zdroje info: ireceptar.cz, novinky.cz

Robotická sekačka: Náhledové foto se svolením společnosti Roborow

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.