Chcete mít voňavou toaletu a zbavit se nelibých odérů? Tyto jednoduché kroky vám pomohou

toaleta-koupelna

Toaleta je prostor, který zrovna moc nevoní – to je jasné. Můžete to však změnit a dodat mu příjemnou vůni. Navíc není potřeba kupovat drahé osvěžovače vzduchu, které jsou plné chemie. Způsobů, jak provonět vaši toaletu je mnoho, a tak jsme se rozhodli, že vám některé z nich ukážeme. Věříme, že si alespoň jeden z nich oblíbíte a budete jej využívat opakovaně. 

I tento prostor nemusí zapáchat

I když na toaletě netrávíme mnoho času, nespíme zde a tak dále, chtěli bychom, aby vždy voněla čistotou a svěží vůní. Co se týče nelibého zápachu, nejde pouze o toaletu, ale také o koupelnu, odpadní potrubí, vlhkost a špinavé oblečení v koši. Aby tedy prostor voněl či alespoň nezapáchal, můžete zkusit pár způsobů, které jej umí eliminovat na minimum.

Avšak aby byly níže zmíněné kroky účinné, neměly byste zapomínat na pravidelný úklid tohoto prostoru. Pokud máte koupelnu propojenou s toaletou, myslete na to, že udržovat čistý pouze záchod a prostor kolem něj, je jednoduše nedostačující. Při úklidu také nezapomeňte na kachličky, ale i umyvadlo a vanu. Přesvědčte se, že je toaleta a koupelna skutečně čistá. Úklid nemusíte provádět chemickými prostředky – vyzbrojte se například sodou a octem či kyselinou citronovou. Navíc, dokáže eliminovat zápachy z povrchu, i když nepříjemně voní. Po umytí stačí, když prostor vyvětráte.

Zapomínat byste také neměli na odpady. Ty pročistíte tak, že do nich nasypete kyselinu citronovou, ohřejete ocet k bodu varu a nalijete do odpadu – jednoduché a efektivní. 

Čím toaletu ovonět?

Budete chtít toaletu ovonět nebo vám stačí eliminovat zápachy? Pro zbavení se zápachu, vám dokonale poslouží miska kávové sedliny, ale také sůl nebo jedlá soda. Do posledních dvou ingrediencí je možné nakapat váš oblíbený éterický olej. Pokud žádný oblíbený nemáte, na toaletě se dokonale vyjímají vůně, jako je tea tree, citrusy, levandule, pomeranč – a celkově všechny svěží vůně.

Z vlastní zkušenosti se nám osvědčila trocha aviváže nalitá do nádobky na WC štětku, ale také nakapání několika kapek éterického oleje na vnitřní část ruličky toaletního papíru. Skvělý návod najdete také v článku „Vyrobte si domácí difuzér”. Jednoduchý, přesto efektivní návod, který funguje. 

vune-kvety

Vyrobit si však můžete i vůni do sklenice. Připravte si malou zavařovačku, pomerančovou kůru, vonné květy (takzvané potpourri), esenciální olej, celou skořici, hřebíček a jedlou sodu. Sklenici si můžete dle své fantazie ozdobit. Kůru nakrájejte na malé kousky, skořici rozbijte na kusy pomocí paličky na maso a veškeré suroviny smíchejte dohromady, nakapejte na ně pár kapek skořicového éterického oleje a dejte do skleničky. Pokud budete chtít, můžete ingredience takzvaně vrstvit. 

Zdroj: https://www.livspace.com/in/magazine/housekeeping-bathroom-odour-control, https://blog.decodoma.cz/domaci-pot-pourri/

Foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)