alkohol

Byliny, které pomáhají přestat s konzumací alkoholu

Alkoholismus je poměrně složitý problém, který není možné eliminovat pouhou konzumací vybraných bylinek. To je potřeba zdůraznit na začátek. Avšak existují bylinky, které vám při snaze snížit zkonzumované množství alkoholu nebo dokonce s konzumací alkoholu přestat úplně, mohou určitými způsoby pomoci. Takové bylinky uvádíme v tomto článku. Důležité je ale samotné rozhodnutí osoby, že přestane s alkoholem. To je zásadní.

Alkohol jako závislost

Candida jsou druhem bakterií, které se přirozeně vyskytují ve střevě. Pokud ale člověk požívá zvýšené množství alkoholu, pak tyto bakterie živí a ty pak zvyšují svou populaci. Zvýšená populace bakterií candida pak vede k celé řadě problémových příznaků, včetně závislosti na alkoholu. A právě tuto poruchu mohou léčit určité bylinky. Snižují tak chuť na alkohol, což usnadňuje přerušení konzumace alkoholu.

Kudzu

Kudzu je součástí tradiční čínské medicíny, kam patří bylinky a rostliny, které jsou prospěšné pro zdraví člověka. Jedná se o škrobovou kořenovou hlívu. Používá se zejména jako léčba bolesti hlavy, proti kocovině a odvrací také závislost na alkoholu. Tato schopnost kudzu je známá již více než 1 300 let. Kudzu je divoká réva, jejíž hlízy obsahují chemickou sloučeninu zvanou daidzin, která se používá i v moderní bylinné medicíně k potlačení chuti na alkohol a při snižování účinků alkoholu.

Kudzu

Vodilka kanadská

Vodilka kanadská je bylinka, která je účinná proti alkoholismu tak, že zabíjí bakterie zvané candida, jež se přeplňují ve střevě a mohou být příčinou alkoholismu. Vodilka má antivirové a antifungální vlastnosti. Navíc má silně hořkou chuť, která může být sama o sobě odstrašujícím prostředkem v boji proti chuti na alkohol. Vzhledem ke své extrémní hořkosti se vodilka užívá ve formě kapslí.

Ostropestřec

Ostropeřec mariánský

Tato rostlinka se používá při detoxikaci organismu a pro posílení schopnosti jater odstranit alkohol z krve. Zlepšuje tak celkovou funkci jater.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

1 komentář

  1. miroslav Odpovědět

    dobry den vubec nejsem prekvapen ze autor je zena pani jano jestlipak vite jak je pivo zdrave je to komplex vitaminu B nemam nic proti bylinkam ale na lecbu alkoholismu je antabus vyleci se 1 ze 100 a jsou zeny ktere si pivo daji a jsou zeny ktere kdyz slysi slovo pivo tak bezi podat zadost o rozvod ze manzel je alkoholik tech je 90 procent bohuzel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *